Polonia Bytom za trudna dla Stali! [fotorelacja]

0

Kibice i zawodnicy Stali Brzeg na długo zapamiętają sobotnie spotkanie z Polonią Bytom. Dwukrotny mistrz Polski dał gospodarzom sobotniego spotkania solidną lekcję footballu, pokazując szybką i dynamiczną grę w piłkę. Goście ze Śląska dominowali na murawie w wielu aspektach, a zawodnicy Stali mimo starań nie byli w stanie strzelić ani jednej bramki.

Goście już od pierwszych minut stworzyli kilka ciekawych akcji. Za trzecim razem, w 2. minucie, udało im się strzelić pierwszego gola. Do bramki Amina Stitou trafił Marcin Lachowski, który dostał podanie wślizgiem. Goalkeeper Stali był bez większych szans na obronę tego strzału. Na kolejną bramkę w tym spotkaniu nie trzeba było długo czekać. W 16. minucie zawodnicy Polonii bez problemów przeszli przez obronę gospodarzy. Gdy piłkę otrzymał Patryk Stefański, nie zawahał się i oddał strzał. W pierwszej połowie brzeska Stal przeprowadziła kilka ataków w kierunku gości, ale bez większych rezultatów. Do szatni obie ekipy schodziły z różnymi nastrojami.

Poz mianie stron przez pierwsze dziesięć minut gospodarze prowadzili intensywną grę w kierunku połowy gości. W 55. minucie przyjezdni ponownie byli bliscy podwyższenia wyniku. W 65. minucie Tomasz Gajda był wykonawcą rzutu wolnego. Pomocnik oddał dobry strzał, ale piłka otarła się jedynie o prawy słupek. Kolejnej goryczy przelał udany kontratak zawodników Polonii. Egzekutorem trzeciej bramki był ponownie Patryk Stefański. Spotkanie zakończyło się ostatecznie 0:3

Była to trzecia prażaka z rzędu brzeskiej Stali. Ostatnia wygrana jaką klub zaliczył w tym sezonie miała miejsce w 3. kolejce z Gwarkiem Tarnowskie Góry 17 sierpnia. Po porażce zespół z Brzegu spadł na trzynaste miejsce w tabeli.

Kolejne spotkanie ligowe zostanie rozegrane na wyjeździe. Stal zmierzy się z Lechią Zielona Góra. Natomiast we wtorek (24.09) zostanie rozegrane spotkanie 1/32 Pucharu Polski z Olimpią Elbląg. Początek spotkania o godzinie 15:30.

Zagraliśmy z dobrym zespołem, który bardzo szybko ułożył sobie mecz. Przeciwnicy mieli sporo umiejętności indywidualnych. Bardzo szybko zostały strzelone gole, co bardzo podcięło nam skrzydła. Stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji , ale nie udało nam się strzelić bramki by odrobić straty. Gdzieś brnęliśmy w to do końca. Niestety, goście wybili nam piłkę z głowy – powiedział po spotkaniu trener Stali, Piotr Jacek.

Stal Brzeg Polonia Bytom 0-3 (0:2)

bramki: Marcin Lachowski 2, Patryk Stefański 16, 82

Stal: Stitou – Kolanko (46′ Wejerowski), Maj, Niewieściuk, Szubertowski (46′ Kamiński), Kuriata, Danielik, Cieślik, Staśkiewicz (57′ Dychus), Gajda, Celuch (80′ Krupnik). Trener Piotr JACEK.

Polonia: Gargasz – Budzik, Bedronka, Matusiak, Belica, Czajkowski, Żagiel (84. Pośpiech), Mizgała (65. Krzemień), Czernysz, Lachowski, Stefański (87. Fic). Trener Kamil RAKOCZY.

Sędziował: Mateusz Maj (Wrocław). Widzów 700.