Blisko 250 przedszkolaków pojechało w rajdzie rowerkowym! [fotorelacja]

0

W sobotę (21.09) już po raz 12. został zorganizowany Rajd Przedszkolaka w Brzegu. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa dla najmłodszych i ich rodziców oraz edukacja z integracją. Rajd jak co roku zorganizowało Publiczne Przedszkole nr 5 w Brzegu.


Wydaliśmy 250 numerów startowych, ale biorąc pod uwagę rodziców i dzieci w fotelikach mamy łącznie ponad 300 uczestników. W tym roku wstrzeliliśmy się w tydzień zrównoważonego sportu. Rajd Przedszkolaka to dzień, gdy możemy wsiąść na dwa lub cztery kółka i przejechać z wiatrem we włosach całe miasto. Robimy to, żeby zintegrować społeczność przedszkolną, aby dzieci razem z rodzicami mogły razem przebywać na świeżym powietrzu i aktywnie spędzić czas. Zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo, więc każdy uczestnik musi mieć kask i kamizelkę, tak aby być widocznym na drodze – powiedziała Małgorzata Naumowicz dyrektor PP5 w Brzegu.

Na rynku stawiło się około 250. maluchów wraz ze swoimi rodzicami. Wszyscy mogli ruszyć w trasę ulicami Brzegu ubrani w kamizelki i elementy odblaskowe. Towarzyszyła im piękna, słoneczna pogoda. Przedszkolaki wyruszyły w trasę na rowerach i hulajnogach, a niektórzy towarzyszący im rodzice postanowili przebyć ją pieszo. Uczestnicy rajdu ruszyli z pod brzeskiego ratusza mijając kolejno ulice: Jagiełły, Zamkową, Wrocławską, Partyzantów, Robotniczą, Wolności, Wyszyńskiego, Kilińskiego i Sportową, by dotrzeć na Stadion Miejski, gdzie znajdowała się meta. Trasa liczyła w sumie około 2,5 km.

Atmosfera jest gorąca! Promujemy zdrowy styl życia ucząc dzieci aktywności ruchowej przez wycieczki rowerowe, bieganie i uprawianie różnych sportów. Uważam, że takie akcje jak dzisiejsza są potrzebne, bo otwierają świadomość u najmłodszych. Jest dużo dzieci i ich rodziców. Jedni motywują do udziału tych z innych przeszkoli, a dzieciaczki zachęcają swoich rodziców do udziału w takich imprezach – dodała Renata, mama jednego z przedszkolaków.

Impreza zakończyła się festynem na Stadionie Miejskim, gdzie na uczestników czekał poczęstunek, zabawy i konkursy.