Piotr Woźniak w Brzegu podsumowuje swoją kampanię

0

We wtorek (08.10) w Brzegu odbyła się konferencja prasowa Piotra Woźniaka, kandydata Lewicy na posła w nadchodzących wyborach do parlamentu Rzeczypospolitej. Kandydat przedstawił najważniejsze programy, jakie ma do zaoferowania Lewica dla mieszkańców naszego regionu i powiatu brzeskiego.


Podczas kampanii wyborczej Piotr Woźniak odwodził ponad 800 mniejszych miejscowości, czyli większość znajdujących się w województwie opolskim. Kandydat odwiedzał powiat po powiecie, na finiszu pojawiając się we wszystkich miastach powiatowych. Dzisiaj był m. in. w Brzegu oraz Namysłowie.

Wszędzie mieszkańcy poruszali temat stanu dróg gminnych, a zwłaszcza powiatowych. Jest to temat bliski i ważny dla Lewicy. Jeżeli po czteroletniej przerwie dostaniemy się do parlamentu, to chcemy się tym zająć poprzez powrót do współfinansowania na wzór tzw. „schetynówek”, które były finansowane w stosunku 70. do 30. procent. Dzisiaj stosowany jest fundusz dróg, finansowany przez rząd. Ale działa to na zasadzie wybiórczości, decyzji przedstawicieli rządu w terenie, czyli wojewodów. To wojewoda ma wpływ na wybór dróg przeznaczonych do remontu. My chcemy współpracy samorządów z rządem, oddolnej inicjatywy. By składane projekty były wynikiem konsultacji społecznych w sołectwach i miastach. Nie tylko powiatowych, ale też tych mniejszych. W powiecie Brzeskim drogi gminne i powiatowe są wielką bolączką, zwłaszcza w małych miejscowościach. Inną sprawą jest bezpłatna komunikacja publiczna – powiedział Piotr Woźniak, kandydat Lewicy na posła.

Dla mieszkańców Brzegu Piotr Woźniak, jak również inni kandydaci, obiecał włączyć się do pracy nad drugą przeprawą mostową dla mieszkańców. Kolejną sprawą jest poprawa infrastruktury drogowej i dojazdu do Brzegu z mniejszych miejscowości, takich jak Olszanka, Czepielowice i zwłaszcza z północnej części powiatu.

Piotr Woźniak przedstawił również swój autorski program, który, jak podkreślił, stał się jednym z programów, jaki promuje Lewica w nadchodzących wyborach.

„Emerytura Wdowia” to pomysł, by 85 procent emerytury zmarłego współmałżonka trafiło na konto żyjącego emeryta, plus wypracowana przez niego emerytura. Tak się dzieje w innych krajach Unii Europejskiej. Polski system emerytalny powinien być sprawiedliwy, a nie jest. Mnóstwo z nas nie doczeka emerytury, opłacając składki przez wiele lat. Sporo Polaków umiera, dożywając na emeryturze jeszcze dwóch lat, a składki następnie przepadają, mimo że były odprowadzane przez pięćdziesiąt lat. Uważamy, że „Emerytura Wdowia” to sprawiedliwe i komfortowe dla małżonka, który zostaje na tym świecie. A dzisiaj z jednej emerytury jest ciężko przeżyć – zaznacza Piotr Woźniak.

Jak zaznaczył Piotr Woźniak, na Opolszczyźnie sondaże dają Lewicy poparcie w granicach 12-16%, czyli w parlamencie mógłby znaleźć się jeden, a w najlepszym wypadku dwóch posłów z naszego regionu z ramienia Lewicy. Ma 42. lata, przez wiele lat związany jest z samorządem, przez 4 lata w ostatniej kadencji był starostą nyskim, przez trzy kadencje był radnym powiatu nyskiego, ponadto jest adiunktem w PWSZ w Nysie i prowadzi działalność gospodarczą. W swojej dotychczasowej pracy poznał problemy samorządów, przedsiębiorców i oświaty. Mimo że obecnie bardziej jest związany z powiatem nyskim, przez parę lat mieszkał w Grodkowie.

– Za pośrednictwem Panoramy Powiatu zwracam się do mieszkańców powiatu brzeskiego, aby zaufali mojej skromnej osobie. Jako Lewica nie rządziliśmy przez piętnaście lat, swoje już odcierpieliśmy. Dzisiaj jest czas na Lewicę, która wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej. Dzisiaj są też zupełnie inne czasy – mamy bogatszy budżet i wyższe wynagrodzenia. Zachęcam wszystkich, aby trzynastego października postawili znak „X” przy nazwisku Piotr Woźniak – dodał kandydat Lewicy.

Kandydat Lewicy zapowiedział również, że utworzy w Brzegu swoje biuro poselskie, by mieszkańcy z powiatu brzeskiego mogli ze swoimi problemami zgłaszać się do niego już bezpośrednio.