Fotografia grodkowianina wyróżniona w prestiżowym konkursie Siena International Photo Awards 2019

0
fot. Grzegorz Tatar, fot. facebook

Fotografia grodkowianina Grzegorza Tatara uzyskała wyróżnienie w prestiżowym konkursie, Siena IPA w tegorocznej edycji. Konkurs jest organizowany przez stowarzyszenie Art Photo Travel w Sienie, we Włoszech. Biorący udział w tym konkursie prezentują fotografie z całego świata, starając się pokazać piękno, ale również jego ciemne strony.


W tegorocznej edycji Siena IPA zgłoszono 48.000 fotografii, wykonanych zarówno przez amatorów i profesjonalistów z 156. krajów na całym świecie. Komisja konkursowa przyznawała nagrody w takich kategoriach jak: „Podróże”, „Fascynacja twarzą i charakterem”, „Piękno natury”, „Zwierzęta w ich środowisku”, „Architektura i przestrzenie miejskie”, „Sport w akcji”, „Opowiadanie historii”, „Still Life”, „Film dokumentalny i fotoreportaż” oraz „Krótki film dokumentalny”.

Grzegorz Tatar postanowił wysłać fotografię w kategorii „Architektura i przestrzenie miejskie”. Jego zdjęcie przedstawia widok z lotu ptaka do jednego wejść, gdzie znajduje się Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, zdjęcie przedstawia symetryczną architekturę, która sprawia, że zdjęcie wydaje się płaskie, trójwymiarowości dodaje przebijający cień przez szklaną konstrukcję budynku.

Gdy dowiedziałem się o wyróżnieniu ogarnęła mnie wilka radość! Zwłaszcza, że do konkursu zgłoszono blisko 48. tysięcy zdjęć. Ja sam wysłałem trzy. Jest mi naprawdę bardzo miło, że zdjęcia będące odzwierciedleniem mojej pasji zostały docenione w tak znanym konkursie. To wyróżnienie jest dla mnie motywacją do dalszego rozwijania się w świecie fotografii, do którego zawsze mnie ciągnęło – zdradza szczegóły udział Grzegorz Tatar.

Oprócz Grzegorza Tatara wyróżnieni zostali czterej rodacy z naszego kraju. W tegorocznej edycji zostali docenieni w czterech kategoriach, a najwięcej przypadło ich w kategorii fotografii architektury. Wyróżnienia Przyznawano w dwóch stopniach: wyższym, jako Honorable Mention i niższym, jako Remarkable Artwork. Dzieło grodkowianina uzyskało wyróżnienie Remarkable Artwork w kategorii „Architekture&Urban space” – „Architektura i przestrzenie miejskie”.

Do tej pory skupiałem się głównie na konkursach krajowych i ściśle związanych z fotografią z drona. Pomyślałem, ze może nadszedł już czas żeby spróbować swoich sił w większym konkursie i stąd pomysł na udział w Siena International Photo Award 2019. Opłaciło się.Tak, jest to pierwsze wyróżnienie dla tej fotografii ale nie jedyne. Ponieważ dodatkowo została wyróżniona w konkursie stricte fotografii z drona – Siena Drone Awards 2019 w kategorii – Urban – dodaje Grodkowianin.

Zwycięzcą najważniejszego wyróżnienia został Jonathan Banks ze Zjednoczonego Królestwa, jest on wielokrotnie nagradzanym profesjonalnym fotografem, i wolontariusz Brytyjskiego Czerwonego Krzyża, który również często współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Zwycięskie zdjęcie wykonał w Monrowii, stolicy Liberii, pracując dla organizacji pokojowej International Alert.Poniżej link z przekierowaniem do nagrodzonych prac w tegorocznej edycji: SIENA International Photo Awards 2019

Linki do stron społecznościowych, gdzie można śledzić prace Grzegorza Tatara: Facebook oraz Instagram.

fot. Grzegorz Tatar, Remarkable Artwork w kategorii Architecture