6 Lutego – Dzień Otwarty w PSP6

0

Szkoły podstawowe każdego roku dbają o to, by ich oferta edukacyjna była jak najbogatsza. Dobrze wyposażone pracownie, świetna kadra i zajęcia pozalekcyjne to jedne z najważniejszych elementów branych po uwagę przy wyborze przyszłej szkoły dla dzieci. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu niebawem zorganizuje Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentuje wszystkim zainteresowanym swoją ofertę zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych.


Będzie to również okazja do zapoznania się z bazą szkoły przyszłym uczniom oraz ich rodzicom. Dzień otwarty w PSP nr 6 w Brzegu zaplanowano na czwartek 6. lutego na godz. 17:00. Szkoły podstawowe każdego roku dbają o to, by ich oferta edukacyjna była jak najbogatsza. Dobrze wyposażone pracownie, świetna kadra i zajęcia pozalekcyjne to jedne z najważniejszych elementów branych po uwagę przy wyborze przyszłej szkoły dla dzieci. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Brzegu niebawem zorganizuje Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentuje wszystkim zainteresowanym swoją ofertę zajęć edukacyjnych i pozalekcyjnych. Będzie to również okazja do zapoznania się z bazą szkoły przyszłym uczniom oraz ich rodzicom. Dzień otwarty w PSP nr 6 w Brzegu zaplanowano na czwartek 6. lutego na godz. 17:00.

W szeroko rozumianym zakresie pod nazwą „Edukacja” szkoła realizuje wiele autorskich projektów, ale także uczestniczy w działaniach zewnętrznych. Wdraża nowoczesne, innowacyjne rozwiązania w zakresie dydaktyki i wychowania. Jedną z form edukacyjnych są np. lekcje poza szkoła. Inną propozycją jest udział uczniów i nauczycieli w edukacyjnych projektach ogólnopolskich i europejskich takich jak np. „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”, „Od grosika do złotówki”, „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, „Program przeciwdziałania wadom postawy” czy „Program dla szkół – Owoce i warzywa w szkole”.
PSP nr 6 w Brzegu to jedna z największych szkół na terenie naszego miasta. Stale dba o swoją bazę i zmienia ją zgodnie z wymogami XXI wieku.

Szkoła posiada sale edukacyjne połączone z salami zabaw, dwie pracownie komputerowe. Uczniowie przebywają pod stałą opieką logopedy szkolnego, a w placówce znajdują się profesjonalny gabinet terapeutyczno-logopedyczny, a także gabinet rewalidacji. Dzieci mają także zapewnioną codzienną, profesjonalną opiekę medyczną. Dodatkowo, także – co ważne dla pracujących rodziców – w placówce działa świetlica szkolna, która jest czynna w godz. 6:15-16:30. Szkoła posiada rownież swoją stołówkę i zaplecze sanitarne dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci.

Jeśli mowa o brzeskiej „Szóstce”, to nie można nie wspomnieć o sporcie i rekreacji. Szkoła posiada bogatą bazę sportową, w tym: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, boisko do softballa, dwie sale gimnastyczne, a także sale do gimnastyki korekcyjnej. W placówce prowadzone jest szkolenie sportowe w oddziałach sportowych (począwszy od 4 klasy): dziewczęta – dyscyplina wiodąca piłka nożna oraz chłopcy – dyscyplina wiodąca piłka nożna. W ofercie znaleźć można także liczne zajęcia sportowe pozalekcyjne (również dla młodszych klas) oraz imprezy środowiskowe (np. kiermasze, festyny czy Turniej Mikołajkowy).

Warto zapoznać się z ofertą placówki. Zapraszamy serdecznie rodziców uczniów, którzy już niebawem wyślą swoje dzieci do I klasy. W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w wydarzeniu.