Wszechpolacy „Kochają Polskę”. Akcja społeczna na ulicach Brzegu

0

Wczoraj (13.02) w Brzegu rozpoczęła się kampania społeczna pod nazwą „KOCHAM POLSKĘ”. W tym roku inicjatorzy rozdają także przechodniom plakaty, które promują ekologię.


Co roku przeprowadzamy akcję „Kocham Polskę”, która ma uczyć miłości do naszej ojczyzny. Z okazji święta zakochanych chcemy wręczyć mieszkańcom odwiedzanych przez nas miejscowości plakaty. Tegoroczną edycję rozpoczynamy dzisiaj w Brzegu, jutro dotrzemy do Opola, natomiast w sobotę spotykamy się z mieszkańcami Głubczyc. W tym roku Młodzież Wszechpolska za główny motyw wzięła sobie ekologię, żeby pokazać, że prawicy również leży na sercu ochrona środowiska, w ten sposób wyrażamy miłość do naszej ojczyzny. Ta idea była zawłaszczana głównie przez różne formacje lewicowe. Myślę, że jest to dobry sposób, by wyrazić swoje poparcie dla ochrony środowiska. Nasze plakaty pokazują, jak zgubne są zanieczyszczenia, które sami sobie możemy stwarzać. Przez plakaty chcemy zachęcić, by dbano o środowisko w naszym kraju – powiedział Bartłomiej Czuchnowski, pełnomocnik okręgu Młodzieży Wszechpolskiej w Opolu.


Pierwszy raz biorę udział w tej akcji, która właściwie w Brzegu odbywa się po raz drugi. Nasze brzeskie struktury są bardzo zadowolone z tego, że taka akcja ma miejsce w mieście. Mam nadzieję, że będzie kontynuowana w przyszłych latach. Jest ważna, bo pokazuje, że w Walentynki nie powinniśmy dbać tylko o swoje bliskie osoby, ale mamy dbać również o swoją ojczyznę, Polskę, która jest dla nas jakby „pierwszą kobietą”, nie licząc oczywiście matki. W całej akcji chodzi o to, by kochać nasz kraj, dbać o niego i szanować – dodał Kamil Kiesiński z lokalnego koła Młodzieży Wszechpolskiej w Brzegu.


Kampania zostanie przeprowadzana również w w stolicy naszego regionu –  Opolu oraz Głubczycach. Jest to kolejna kampania społeczna, którą organizuje Młodzież Wszechpolska na terenie Brzegu, powiatu brzeskiego i w naszym województwie.


Dla przypomnienia, 14.02.1942 r. Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową.