Fundacja WOŚP rozliczyła brzeski sztab. Ostatecznie zebrano blisko 100 tys. złotych!

0
fot. Sztab WOŚP w Brzegu

Dla wolontariuszy z Brzegu, to był rekordowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrano aż 97.859,02 zł, i tym samym ekipa spod znaku czerwonego serduszka pobiła swój ubiegłoroczny rekord – zebrano wówczas nieco ponad 60 tys. zł.


Przypomnijmy, że 28. Finał WOŚP w Brzegu odbył się w Rynku. Na ulicach miasta kwestowało około 100 wolontariuszy, a w tym samym czasie odbywały się koncerty, zabawy dla dzieci, pokazy strażaków oraz aukcje charytatywne.

– Oprócz tych wszystkich przygotowań organizacyjnych, cały dzień wszyscy ciężko pracowali, ale jak widzieliśmy rosnącą kwotę, to zmęczenie znikało. Dziękuję naszym dzielnym wolontariuszom, wszystkim darczyńcom, naszym sponsorom, strażakom ze Skarbimierza i Czeskiej Wsi, prowadzącym imprezę „Seledynkom”, gorące podziękowania także dla dyrektora BCK Jacka Ochmańskiego oraz wszystkich pracowników i artystów, którzy zapewnili nam pomoc techniczną i organizacyjną, ale przede wszystkim świetny program imprez. Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wpierały 28. Finał WOŚP w Brzegu – mówiła tuż po zakończonym Finale WOŚP wolontariuszka Anna Głogowska.

Brzeski sztab już wcześniej wiedział, że udało się zebrać rekordową sumę, ale ostateczne rozliczenie dokonywane jest przez Fundację WOŚP w Warszawie.

– Czekaliśmy na to, i już oficjalnie możemy potwierdzić, że nasz sztab został rozliczony. W tym roku zebraliśmy 97.859,02 zł. Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację 28. Finału WOŚP w Brzegu, ale przede wszystkim dziękuję darczyńcom, którzy kolejny raz pokazali wielkie serca. Wiem, że w Brzegu są wspaniali ludzie, z którymi można grać dosłownie do końca świata i jeden dzień dłużej – mówi Łukasz Mardas, szef brzeskiego sztabu WOŚP.

Dodajmy, że w całym powiecie brzeskim funkcjonowały również sztaby w Lewinie Brzeskim, Grodkowie i Kolnicy. One także pobiły swoje dotychczasowe rekordy. Łącznie w naszym regionie zebrano ponad 200 tys. złotych.