Uwaga kierowcy! Odcinek ulicy Chrobrego został zamknięty

0
fot. Starostwo Powiatowe w Brzegu

Wykonawca przebudowy ulicy Chrobrego rusza z kolejnym etapem prac – informuje Starostwo Powiatowe w Brzegu. Oznacza to, że od dzisiaj (31. marca) część remontowanej drogi została zamknięta. Chodzi o ul. Chrobrego na odcinku od skrzyżowania z DK 39 do parkingu przy miejskim amfiteatrze


Jak czytamy w komunikacie starostwa: – „Zamknięcie ulicy jest konieczne m.in. ze względu na pełną wymianę podbudowy drogi. Utrudnienia potrwają minimum dwa miesiące”. W związku z utrudnieniami w ruchu wyznaczono objazdy.

– „Dla kierowców aut do 3,5 tony zorganizowano dwie trasy alternatywne. Jadąc od strony Skarbimierza ulicą Armii Krajowej (DK 39), skręcamy w ulicę Robotniczą, następnie w ul. Partyzantów i dojeżdżamy do ul. Wrocławskiej. To również objazd dla aut ciężarowych do 15 ton. Z kolei jadąc od strony Namysłowa, kierowcy osobówek oraz busów mogą skorzystać z przejazdu ulicą Długą i dalej przez Plac Moniuszki oraz Plac Bramy Wrocławskiej” – informuje Maciej Stępień z brzeskiego starostwa. 

Dodajmy, że kierowcy aut ciężarowych powyżej 15t mają obowiązek poruszać się wyłącznie drogami krajowymi nr 39 i 94, czyli w taki sposób, jaki obowiązywał przez zamknięciem odcinka ul. Chrobrego.