Seniorom trzeba pomagać! W Lubszy także szyją maseczki

0

W Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy ruszyła produkcja maseczek. Te przekazane zostaną w pierwszej kolejności do potrzebujących seniorów z terenu Gminy. Wójt zapowiedział, że Gmina zakupi nowe maszyny do szycia.


Jak czytamy w komunikacie magistratu z Lubszy, szycie maseczek rozpoczęło się w tamtejszym GOK-u w środę (15.04.2020) i przeprowadzone zostało w ramach tzw. prac ręcznych. Wykonane maski trafią do seniorów, a także pracowników placówek gminy.

Jak przekazał Wójt Bogusław Gąsiorowski, Gmina planuje zakup maszyn do szycia, które z pewnością będą pomocne, przy szyciu niezbędnych masek. Urządzenia będą wykorzystywane także w celach edukacyjnych, po zakończeniu epidemii.

Planujemy zakup maszyn do szycia. Po ustąpieniu pandemii planujemy zorganizować kurs podstawowego szycia maszynowego, który odbędzie się na terenie wszystkich sołectw naszej Gminy. Do udziału w kursie zaprosimy zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jak pokazało doświadczenie ostatnich tygodni, niektóre umiejętności rzemieślnicze – jak np. właśnie szycie na maszynie – są niezwykle potrzebne, zwłaszcza w czasie pandemii. Chcemy zainwestować w edukację i nauczyć naszych mieszkańców podstawowych umiejętności szwalniczych. – powiedział Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski.