Kronika 112: Złodzieje nie próżnują nawet w czasie epidemii

0
fot. archiwum

W minionym czasie funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenia od poszkodowanych. Łupem złodziei padły tym razem, m.in. wędki i sprzęt wędkarski. Oprócz tego Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Rekordzistę zatrzymano w Lewinie Brzeskim – „wydmuchał” 2,5 promila!


ZŁODZIEJ – WĘDKARZ

8. kwietnia do policjantów z Brzegu zgłosił się poszkodowany. Jak wynika z policyjnych ustaleń, w jednej z miejscowości w gminie Lubsza złodziej włamał się do domku letniskowego. Łupem padł sprzęt wędkarski. Straty zostały oszacowane na 2 500 złotych.

UKRADŁ DWIE PIŁY

12. kwietnia policjanci z Grodkowa przyjęli zawiadomienie o włamaniu. Z relacji poszkodowanego wynika, że łupem złodzieja padły m.in. dwie piły spalinowe. Wartość poniesionych strat to blisko 1000 złotych.

KIEROWCY NA „PODWÓJNYM GAZIE”

W minionym tygodniu policjanci z Brzegu zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Aż 5 z nich wpadło w wielkanocny weekend. Rekordzista został zatrzymany w wielkanocny poniedziałek (13.04) przez policjantów z Lewina Brzeskiego. Już sama rozmowa z kierowcą dawała podejrzenia, że 34-latek jest nietrzeźwy. Badanie na urządzeniu wskazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Wszyscy kierowcy stracili uprawnienia do kierowania, a sąd zadecyduje o ich dalszym losie. Grozi im kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.