Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie zostanie niebawem ponownie otwarty

0
fot. archiwalne, OKiR Grodków/facebook

Po blisko trzymiesięcznej przerwie Ośrodek Kultury i Rekreacji powraca do realizowania zajęć. Zgodnie z planem jego ponowne otwarcie nastąpi 8 czerwca. Otwarte zostanie również kino „KLAPS” – w piątek, 12 czerwca.


OKiR został zamknięty dla uczestników zajęć i interesantów 16 marca, w związku z pandemią koronawirusa, podobnie jak wiele innych tego typu jednostek na terenie całej Polski. Odwołane zostały również „Dni Grodkowa”, które z uwagi na bezpieczeństwo odbędą się dopiero w przyszłym roku.

Pracownicy i instruktorzy nie ukrywają, że bardzo brakowało im obecności młodzieży i dorosłych w ich miejscu pracy. Mówią wprost: „Tęsknimy za Wami”, umieszczając na tablicy ogłoszeń przed budynkiem na ul. Kasztanowej i kina kartki z napisami. 

Wznowienie zajęć będzie przebiegało w odpowiednim reżimie sanitarnym i według wytycznych. W pierwszej kolejności zostaną uruchomione zajęcia wokalne, które mogą być organizowane indywidualnie. Ponownie spotka się także grupa „kreatywne dzieciaki”, której zajęcia odbywały się przedtem raz w miesiącu, a teraz, po ponownym uruchomieniu domu kultury będą odbywały się dwa razy w miesiącu. Powoli powrócą zajęcia rekreacyjne „Jumping Frog”, aerobik i gimnastyka dla seniorów. Działalność wznowi również „Klub Seniora”. Jak zapewniają instruktorzy, wdrożą wiele rozwiązań, by zajęć było jak najwięcej!

Drzwi domu kultury w Grodkowie otwierają się 8 czerwca dla wszystkich zainteresowanych. Będziemy się starać powoli otwierać poszczególne sekcje i zajęcia. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre osoby mogą mieć pewne obawy w związku z koronawirusem, jednak dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie sale oraz kontakt między osobami uczestniczącymi w zajęciach były bezpieczne. Zachęcamy, abyście do nas wrócili i przychodzili na prowadzone przez nas zajęcia – mówi Monika Dzieńsienko, instruktor OKiR, studio wokalne.

W czerwcu odbędzie prezentacja fotografii z konkursu „MOJE MIASTO GRODKÓW – ARCHITEKTURA, LUDZIE, WYDARZENIA, NATURA”. W tym roku w zmienionej formie ze względów epidemiologicznych.

Niebawem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. W tym roku wpłynęło do nas trzydzieści siedem zgłoszeń, w których znalazło się ponad trzysta zdjęć. Obecnie prowadzona jest wstępna selekcja, sprawdzanie zgodności z regulaminem. Kolejnym etapem jest ocena przez jury, które podczas obrad wybierze laureatów. Poznamy ich 17 czerwca podczas ogłoszenia wyników. W tym roku prace zostaną zaprezentowane w formie elektronicznej. Zrezygnowaliśmy z organizacji wystawy pokonkursowej, zamiast niej odbędzie się prawdopodobnie prezentacja multimedialna – wyjaśnia Ewa Kałuzińska, instruktor z pracowni graficznej w OKiR Grodków.

Jak zostało wcześniej wspomniane, do regularnych projekcji powróci również kino „KLAPS”. Od 12 czerwca sympatycy dużego ekranu będą mogli obejrzeć zarówno nowe projekcje, jak również te, które zostały wstrzymane przez pandemię. Dodatkowo w kinie na miesiąc wznowiona zostanie wystawa fotograficzna Damiana Wolaka „Czarne Portrety”, która trwała jedynie jeden dzień – podczas otwarcia wernisażu.

W repertuarze znajdą się oczywiście bajki dla najmłodszych, które będą puszczane o godzinie 15:00. O 17:00 i 19:00 przygotowujemy filmy dla starszych widzów, czyli tak jak za starych czasów. Każdy przed wejściem będzie musiał zdezynfekować dłonie, a sala przed każdym seansem będzie dezynfekowana i wietrzona. Jeżeli ktokolwiek będzie chciał uczestniczyć w projekcji z maseczką na twarzy, to jest to mile widziane – dodaje Krystyna Kubik z kina „KLAPS”, działającego przy OKiR w Grodkowie.