Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipowej

0

W drugiej połowie lipca ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej w Lipowej (gm. Grodków). Wcześniej, tj. na początku czerwca Gmina Grodków zakończyła postępowanie przetargowe i wyłoniła wykonawcę inwestycji, tj. przedsiębiorstwo „Domus” Kazimierz Sewioło, które rozpoczęło prace.

Nowy obiekt pozwoli uczniom ze szkoły w Lipowej na korzystanie z płyty parkietowej o wymiarach 24m na 12m. Sala gimnastyczna będzie dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży, a w szczególności do gry w sporty zespołowe takie jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka. Będzie możliwa także gra w tenisa, a także wykonywanie ćwiczeń lekkoatletycznych.

– Szkoły z terenów wiejskich Gminy Grodków posiadają salki gimnastyczne. Wyjątkami są szkoły w Lipowej i w Kopicach. Sytuacja w Lipowej zmieni się niebawem, bo rozpoczęliśmy budowę sali gimnastycznej przy tamtejszej szkole. Wcześniej hala sportowa powstała w Kolnicy. Ta budowana w Lipowej będzie bliźniaczo podobna do obiektu w Kolnicy. Planowane wymiary sali to 12 m na 24 m, ponadto znajdzie się na jego terenie zaplecze sanitarne, szatnie. Myślę, że jest to długo oczekiwana inwestycja w tej miejscowości, gdyż poprzedni obiekt nie spełniał żadnych norm. Chcielibyśmy, zakończyć budowę sali do 30.10 i jest duża szansa na to, że w tym roku uczniowie będą mogli skorzystać udział w zajęciach wychowania fizycznego w nowym obiekcie – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 1.264.000,00 zł. Konstrukcja Sali będzie posiadała kształt półbeczki i będzie wykonana ze stali, a ściany i zaplecze – z płyt warstwowych. Dach będzie posiadał podwójną membranę. Jak zaznaczył Burmistrz Grodkowa, to druga tego typu inwestycja. Wcześniej podobną halę zbudowano w Kolnicy. Gmina planuje także budowę sali gimnastycznej przy PSP w Kopicach.

Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lipowej