Fundacja Pomoc dla Weterana prowadzi akcję charytatywną dla rannego żołnierza z 1. Brzeskiego Pułku Saperów

0
fot. Przemysław Tapałaj / Fundacja pomoc dla Weterana

Przemysław Tapałaj rozpoczął swoją służbę 11 lat temu, jest weteranem dwóch misji w Afganistanie. Doświadczony żołnierz i dobry człowiek. Kiedy na początku października brał udział w ćwiczeniach na poligonie w Żaganiu, nikomu nie przeszło nawet przez myśl, że może wydarzyć się coś tragicznego. Niestety, życie potrafi napisać nawet najbardziej nieprzewidywalne scenariusze, ale wówczas z pomocą przychodzą ludzie wielkiego serca.


5. października br., media obiegła informacja że dwóch żołnierzy 1. Brzeskiego Pułk Saperów im. Tadeusza Kościuszki zostało rannych podczas ćwiczeń na poligonie. Smutną wiadomość potwierdziło Ministerstwo Obrony Narodowej, ale wtedy nikt jeszcze nie wiedział, że odniesione obrażenia doprowadzą do amputacji nogi rannego żołnierza.

– „Powietrze drgało od symulowanych wybuchów aż do momentu, w którym dwaj żołnierze wjechali samochodem wojskowym na obiekt, który eksplodował! Jeden z nich stracił nogę… Przemysław Tapałaj – weteran dwóch misji w Afganistanie w 2011 roku i na przełomie 2012-2013… Żołnierz, który swoją służbę rozpoczął 11 lat temu i ani przez chwilę nie oszczędzał się w tej trudnej i wymagającej walce o pokój i bezpieczeństwo świata, ale też swoich bliskich. Mąż i ojciec dwóch córek. Człowiek szalenie lubiany przez swoich kolegów z wojska, którzy pierwsi napisali do nas z prośbą o pomoc. Nie wahaliśmy się ani przez moment, bo nie sposób przejść obojętnie wobec tragedii, która spotkała żołnierza, weterana, ale przede wszystkim dobrego człowieka” – informuje Fundacja Pomoc dla Weterana, która rozpoczęła akcję charytatywną na rzecz żołnierza 1. BPS.

Fundacja na swoim profilu facebookowym >>>TUTAJ<<< prowadzi licytacje i aukcje różnych przedmiotów. Można także wykonać tradycyjny przelew bankowy na konto z dopiskiem „Darowizna dla Przemka”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na potrzeby Przemysława Tapałaja.

Fundacja Pomoc dla Weterana
Os. Wzgórze 36/4
27-530 Ożarów
Bank Pekao S.A. nr konta 16 1240 2773 1111 0010 9639 0754
Dla przelewów z zagranicy:
SWIFT/BIC: PKOPPLPW
IBAN: PL 16 1240 2773 1111 0010 9639 0754
w tytule przelewu : „Darowizna dla Przemka”

fot. Przemysław Tapałaj / Fundacja pomoc dla Weterana