Brzeski ZUS zmienia zasady obsługi klientów

0

Już od 2 listopada, w każdy poniedziałek, ZUS w Brzegu będzie czynny jak w każdy inny dzień roboczy, czyli od godziny 8:00 do 15:00. Do niedawana placówka w ten dzień pracowała nieco dłużej.


– Dotychczas, sala obsługi brzeskiego ZUS w każdy poniedziałek była otwarta dla mieszkańców aż do godz. 18:00. Jednak w związku z obecną sytuacją epidemiczną, do odwołania rezygnujemy z wydłużonej obsługi klientów w poniedziałki – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Zmiana godzin w dostępności sali obsługi dotyczy nie tylko inspektoratu ZUS w Brzegu, ale wszystkich placówek ZUS na terenie województwa opolskiego oraz oddziałów, inspektoratów, biur terenowych w całym kraju.

ZUS zachęca do korzystania z internetowego kanału komunikowania za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontaktu telefonicznego. Do dyspozycji jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze (pn.–pt.) w godzinach 7:00–18:00.

Natomiast pod numerem tel. 22 11 22 111 do dyspozycji jest specjalna infolinia do obsługi spraw związanych z Polskim Bonem Turystycznym.