Gminy wyznaczyły koordynatorów ds. szczepień przeciwko Covid-19

0
fot. archiwum

Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Skarbimierz, a więc wszystkie jednostki samorządowe w powiecie brzeskim, wyznaczyły osoby, które koordynują przebieg szczepień na terenie poszczególnych gmin.


Przypomnijmy, że na rządowej stronie internetowej >>>TUTAJ<<< opublikowano listę punktów szczepień dla poszczególnych regionów. W powiecie brzeskim jest ich łącznie dziewiętnaście: 5 w Brzegu, 5 w Grodkowie, 2 w Lewinie Brzeskim oraz po jednym w Łosiowie, Skorogoszczy, Lubszy, Czepielowicach, Mąkoszycach, Olszance i Skarbimierzu-Osiedle.

Ponadto, każda gmina wyznaczyła koordynatorów ds. szczepień przeciwko Covid-19. Zgodnie z tabelą opublikowaną przez brzeskie starostwo, w Brzegu funkcję koordynatora pełni Katarzyna Zawistowska (tel. 77 404-55-46, mail: katarzyna.zawistowska@brzeg.pl), w Grodkowie Dorota Zawadzka (tel. 696-308-413, mail:szczepienia@grodkow.pl), w Lewinie Brzeskim Anna Jasińska (tel. 77 424-66-36, mail:oswiata@lewin-brzeski.pl), w Lubszy Waldemar Czernicki (tel. 77 411-88-12, mail: gcr@lubsza.ug.gov.pl), w Olszance Małgorzata Guzik (tel. 505-984-510, mail: bhp@olszanka.pl), a w Skarbimierzu Małgorzata Kubik (tel. 609-752-903, mail: sekretarz@skarbimierz.pl).

Ponadto, zgodnie z wytycznymi Wojewody Opolskiego poszczególne gminy uruchomiły także specjalne infolinie, dzięki którym osoby niepełnosprawne lub mające trudności w poruszaniu się będą mogły zapewnić sobie transport do wybranego punktu sczepień. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać kontaktując się z wybranym koordynatorem.