Ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy Lewin Brzeski z Popielowem

0
fot. UM w Lewinie Brzeskim

Wczoraj (12. lipca), oficjalnie rozpoczęto dużą inwestycję realizowaną wspólnie przez Lewin Brzeski i Popielów. Mowa o budowie ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy dwie gminy.


  • „Trasa będzie prowadzić od dworca PKP w Lewinie Brzeskim, następnie drogą wojewódzką 458 przez Skorogoszcz, Mikolin, przeprawę mostową na Odrze, aż do Popielowa. Wartość całego zadania wyniesie ponad 12 mln złotych. Dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł otrzymaliśmy ze środków unijnych w ramach strategii niskoemisyjnej Aglomeracji Opolskiej” – mówi burmistrz Lewina Brzeskiego Artur Kotara.

    Nawierzchnia dwukierunkowej ścieżki pieszo-rowerowej wraz z oświetleniem zostanie wykonana z asfaltu, o co często zabiegają miłośnicy jednośladów. Dodatkowym atutem będzie to, że trasa dla rowerów bezpośrednio połączy ze sobą m.in.: centrum przesiadkowe przy dworcu PKP w Lewinie Brzeskim, parkingi Bike & Ride na terenie gminy Popielów oraz przystanki autobusowe na terenie obu gmin.
  • „Realizacja tego zadania poprawi stan infrastruktury rowerowej, co zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, umożliwiając mieszkańcom gmin bezpieczne korzystanie z alternatywnego środka transportu, jakim jest rower” – podsumowuje Artur Kotara.

Dodajmy, że łączna długość trasy będzie miała 14 km, z czego 10 km na terenie gminy Lewin Brzeski.