Marta przeszła kosztowną immunoterapię, ale to nie koniec walki z białaczką

0

Dzięki ludziom wielkiego serca udało się uzbierać ponad milion złotych, aby młoda brzeżanka mogła przejść terapię CAR-T. Kosztowna immunoterapia była dla Marty ostatnią nadzieją, bo ostra białaczka nawet po przeszczepie szpiku nie dawała za wygraną. Na szczęście przeprogramowane w Szwajcarskiej klinice komórki przyjęły się i 15-latka może wrócić do zdrowia, jednak pilnie potrzebuje leku Revolade, który nie jest refundowany przez NFZ.


  • „Marta po udanej immunoterapii ma małopłytkowość, dlatego włączono jej lek ratujący życie Revolade. Miesięczny koszt stosowania wynosi 12 tys. złotych. W sierpniu i we wrześniu otrzymała go dzięki środkom zebranym z poprzedniej zbiórki charytatywnej, ale teraz dowiedziałam się od fundacji, że na koncie nie ma już pieniędzy na kolejne dawki. To czas, kiedy znów musimy zwrócić się do ludzi o pomoc i wsparcie, aby Marta mogła żyć” – mówi pani Barbara, mama Marty.

Wesprzeć 15-letnią brzeżankę można za pośrednictwem platformy Zrzutka.pl https://zrzutka.pl/ehjccx lub tradycyjnym przelewem na dane:

Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław 
Nr konta: 17 1750 1312 6884 0906 9557 9238
Tytuł: Dalsze leczenie i rehabilitacja Marty Zakowicz