[VIDEO] Huczyński nie przyjął odznaczenia

0
DSC00966.JPG

Na zamku w Brzegu marszałek Józef Sebesta rozdał samorządowe medale.

Pamiątkowe medale z okazji 20-lecia istnienia samorządów w Polsce w piątek marszałek wręczył około stu działaczom samorządowym z powiatów namysłowskiego i brzeskiego. Na liście odznaczonych po wielu perturbacjach znalazł się też burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. To właśnie zamieszanie wokół obecności Huczyńskiego na liście było powodem, dla którego odmówił on przyjęcia odznaczenia. Drugim powodem, którym burmistrz uzasadniał odmowę przyjęcia medalu, było zamieszanie wokół przyznawania dotacji na Euro 2012.
– Niestety, muszę pana marszałka poinformować, żeby nie mieć niemiłych wspomnień, odmówię przyjęcia tego medalu – powiedział Wojciech Huczyński podczas uroczystości.
Zaproponował jednak Józefowi Sebeście uściśnięcie dłoni.
– Może pewne próby zmian były poza moją wiedzą i akceptacją – odpowiedział marszałek. – Ale reprezentacja wszystkich gmin tutaj, w tej sali, to jest moja decyzja, idąca naprzeciw wszystkim waszym decyzjom. I to wy bierzecie odpowiedzialność za tych ludzi, którzy tutaj są.
Z listy Huczyńskiego miał wykreślić dyrektor generalny Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Puszczewicz, jego kontrkandydat na reelekcję fotela burmistrza Brzegu.

Rafał Ochociński