Premiera „Wigilijnego snu” – ­ kolejne spektakle już w styczniu 2016!

0

W niedzielę 20 grudnia 2015 na Dużej Scenie Brzeskiego Centrum Kultury odbyła się premiera spektaklu pt. „Wigilijny Sen”. Spektakl zobaczyć będzie można jeszcze 09 stycznia 2015, dwukrotnie – o godz. 14:00 i 17:00.


 

Za reżyserię spektaklu odpowiedzialna była instruktorka BCK – Paulina Rutowicz, która jest autorką większości choreografii, które zobaczyć można było w „Wigilijnym śnie”. Przedstawienie jest kolorową historią, w trakcie której widzowie poznają trzy siostry. Każda z nich ma nieco inny charakter – najstarsza nie lubi świąt, średnia – jest bardzo żywiołowa i entuzjastycznie nastawiona do Bożego Narodzenia, najmłodsza z kolei z dziecięcym urokiem i energią oczekuje prezentów, Mikołaja, itd.

Akcja spektaklu toczy się w magicznym śnie sióstr, w którym spotykają dziewczynkę z zapałkami, strasznego Scrooge’a (głównego bohatera „Opowieści Wigilijnej”), świąteczną Trolicę, św. Mikołaja itd. Dzięki nim dowiadują się, że święta nie dla wszystkich znaczą to samo, że niektórzy nie lubią wigilijnego czasu lub nie mogą go spędzać tak jakby chcieli. Wszystkie przygody i perypetie, które im się przytrafiają jeszcze bardziej je do siebie zbliżają, a najstarsza z sióstr – ponownie zaczyna lubić święta.

Warto zauważyć, że reżyserce – Paulinie Rutowicz, po raz kolejny udaje się zabrać widzów w magiczną podróż. Dla niektórych była to sentymentalna podróż do swojego dzieciństwa i domu pachnącego piernikami i choinką, dla innych czas na zebranie myśli i zastanowienie się nad sensem Bożego Narodzenia i całego przedświątecznego zgiełku.

W obsadzie widowiska znaleźli się uczestnicy zajęć tanecznych BCK, tj. Julia Karlikowska, Julia Bydłowska, Anita Tokarz, Kaja Derlatka, Malwina Linkowska, Natalia Żebiłowicz, Emilia Bajer, Eryka Kozłowska, Damian Lis, Natalia Szczepaniak oraz goście: Stella Kośny, Tomasz Kośny, Łukasz Oskar Michalak.

Swoje choreografie zaprezentowały grupy: Gapcie 1, Gapcie 2, ADHD, Groove Moves, Special Edition – z Brzeskiego Centrum Kultury oraz z Akademii Tańca: grupa Dzieciuf Team oraz Maluszki.

Oficjalna premiera „Wigilijnego snu” odbyła się 20.12.2015, natomiast 18 i 19 grudnia odbyły się dwie prapremiery dla rodziców dzieci występujących w spektaklu. Na jednej z prapremier obecny był Burmistrz Brzegu – Jerzy Wrębiak, który dziękując ze sceny za wspaniałe wrażenia w trakcie spektaklu, złożył wszystkim świąteczne życzenia, a także przypomniał widzom olbrzymi listopadowy sukces grup tanecznych BCK.

W listopadzie bowiem grupy taneczne BCK, trenujące pod okiem Pauliny Rutowicz odniosły duży sukces na Międzynarodowym Turnieju Tanecznym w Kędzierzynie-­Koźlu (1. miejsce w kat. hip hop powyżej 16 roku życia oraz 2. miejsce w kat. showdance), przywożąc tym samym do Brzegu międzynarodowy taneczny tytuł. Burmistrz – pogratulował instruktorce i tancerzom zwycięstwa i wspaniałego wyniku i poinformował, że zawnioskował do dyrektora BCK o przyznanie nagrody specjalnej dla Pauliny Rutowicz za wybitne osiągnięcia. Publiczność przyjęła informację dosłownie niekończącymi się owacjami.

– Cieszymy się, że widzom tak bardzo spodobał się „Wigilijny Sen”. Święta to magiczny czas, a tego typu spektakle tylko tę atmosferę wzmagają. To ogromna radość – co podkreślałem już wcześniej – że nasze grupy taneczne tak wspaniale występują u nas i dla naszej publiczności w Brzegu, ale również dlatego, że tak godnie reprezentują nas poza naszym miastem, co jest ogromną zasługą naszej instruktorki Pauliny Rutowicz. Jestem dumny z naszych tancerzy i cieszę się, że Pan Burmistrz docenił pracę naszej instruktorki. Ten kto nie zdążył zakupić biletu na „Wigilijny Sen” na spektakl premierowy – zapraszamy w styczniu! – ­ przekazał Jacek Ochmański – dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury.

W związku z ogromnym zainteresowaniem widzów spektaklem „Wigilijny sen”, Brzeskie Centrum Kultury zdecydowało o kolejnych wystawieniach przedstawienia. Widowisko zobaczyć będzie można już 09 stycznia 2016 roku na Dużej Scenie BCK (odbędą się dwa spektakle – pierwszy o godz. 14:00, drugi o 17:00). Bilety na spektakl dostępne będą od 05.01.2016 w Punkcie Informacji Turystycznej BCK. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 7. roku życia.