Jest przetarg na ochronę różnorodności biologicznej na obszarach parkowych i wodnych w Brzegu

0

Układy komunikacyjne w trzech brzeskich parkach mają przejść gruntowną przebudowę. Na razie Gmina Brzeg rozpisała przetarg, ale wydaje się, że ogłoszenie wzbudziło zainteresowanie wśród potencjalnych wykonawców, bowiem odnośnie postępowania przetargowego pojawiły się pierwsze pytania.


Chodzi o prace na terenie Parku Centralnego, Parku nad Odrą oraz Parku Wolności. W pierwszym przypadku przebudowany ma zostać układ komunikacyjny wokół zbiornika wodnego od strony ul. Armii Krajowej. Nowe ścieżki wraz z elementami małej architektury, oświetleniem i monitoringiem planowane są także w Parku nad Odrą. Podobne roboty mogą zostać wykonane wokół stawu na terenie Parku Wolności.

Więcej szczegółów zdradzają projekty i dokumentacja techniczna. Na przykład w Parku nad Odrą zostaną przebudowane schody, zarówno te od strony hali sportowej, jak i te prowadzące na górkę nad Bramą Wrocławską. Alejki zostaną wykonane z nawierzchni mineralnej, a część z nich będzie oświetlona. Dodatkowo planowany jest montaż prawdopodobnie dwóch kamer.

Między innymi właśnie na monitoring w Parku nad Odrą zwróciła uwagę zainteresowana przetargiem firma. Zdaniem potencjalnego wykonawcy, opisane w dokumentacji projektowej kamery typu HD-TVI nie będą miały możliwości współpracować z systemem IP monitoringu miejskiego. Gmina Brzeg odpowiedziała, że dokumentacja projektowa w tym zakresie określa jedynie minimalne wymagania, cechy i funkcjonalność monitoringu, dlatego można je zastąpić produktami innych producentów. Oznacza to jednak, że funkcjonalność zastosowanych kamer może być lepsza, ale wcale nie musi. Wszak składając ofertę każdy liczy koszty, aby była najkorzystniejsza cenowo. Wiadomo również, że w przypadku prac na terenie Parku Wolności wykonawcy muszą doliczyć do swojej oferty cenę za demontaż 10 sztuk ławek i ponowny ich montaż po zakończeniu inwestycji.

Dodajmy, że termin składania ofert wyznaczono do 15.11.2018 r. do godz. 9:30. Planowany termin wykonania zadania przewidywany jest do 31.08.2019 roku.