27. Finał WOŚP: Ponad 144 tys. złotych w powiecie brzeskim

0
fot. Sztab WOŚP w Lewinie Brzeskim

Wszystkie lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w regionie pobiły swoje dotychczasowe rekordy. Brzeg, Kolnica, Lewin Brzeski i Grodków, zebrały łącznie ponad 144 000 zł! Ten ostatni podwoił sumę pieniędzy w porównaniu z ubiegłoroczną akcją.


– To niesamowite, liczyliśmy kilka razy i wciąż nie możemy uwierzyć, że uzbieraliśmy dwa razy więcej niż rok temu. Łącznie z puszek i licytacji mamy 45 818,44 zł – mówi Marzanna Dawid-Arszyńska z Grodkowa.

Wielkie słowa uznania należy kierować do uczniów z Kolnicy. Najmniejszy sztab w powiecie zebrał 11 191,20 zł. Z nowego rekordu cieszą się także w Lewinie Brzeskim.

– Przekroczyliśmy 27 tys. złotych. To sporo więcej niż w 2018 roku. Oczywiście nie byłoby to możliwe bez naszych wytrwałych wolontariuszy i mieszkańców Lewina Brzeskiego, którzy hojnie podchodzili do puszek i naszych licytacji. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy grali razem z nami – mówi Tadeusz Tadla, dyrektor Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.

Przypomnijmy, że brzeski sztab również zebrał więcej niż rok temu i zasili konto fundacji WOŚP kwotą ponad 60 tys. złotych. Warto zaznaczyć, że na wynik 27. Finału w całym powiecie pracowało blisko 200 wolontariuszy.