„Grodków moje miasto” – wystawa konkursowa [fotorelacja]

0
fot. OKiR Grodków

28. twórców-artystów postanowiło wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu fotograficznego „Moje Miasto – Grodków”. Każdy z uczestników mógł zgłosić 10 fotografii, które nawiązywały do tematów związanych z miastem i gminą Grodków. Ostatecznie zgłoszono ponad 200 zdjęć, które prezentowały wydarzenia, architekturę, naturę oraz ludzi. Konkurs został podzielony na dwie kategorie: dorośli i młodzież oraz dzieci.


Obserwując fotografie z tegorocznej edycji oraz nawiązując do tych z poprzednich lat można śmiało powiedzieć, że poziom zaprezentowanych fotografii był wysoki. Wystawę otworzyło jury, które jeszcze przed samym otwarciem przyznało, że jest to rekordowa wystawa w konkursie „Moje Miasto – Grodków”. Prace oceniali Ewa Kałuzińska, Marta Stopikowska, Wiesław Dubaniowski oraz Norbert Bohdziul.

W tegorocznej edycji najwięcej zdjęć zostało zgłoszonych w kategorii natura i ludzie, które co roku są najbardziej oblegane. Najmniej trafiło do nas prac w kategorii wydarzenia, choć w naszej gminie są organizowane różnego rodzaju imprezy, np. kulturalne. Już teraz zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do zgłaszania zdjęć w przyszłorocznej edycji. Nieważne, czy zrobiono je tzw. „lustrzankami”, czy aparatami wbudowanymi w telefony komórkowe, warunkiem jest tylko dobra jakość fotografii. Na wstępie odrzucamy zdjęcia, które nie nadają się do druku, bo są słabej jakości – wyjaśnia Ewa Kałuzińska, instruktor w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie, jeden z członków jury.

Jestem mieszkańcem okolic gminy Grodków, ale z sentymentem bywam tu często. Już drugi raz biorę udział w tym konkursie. Dziś dostałem dwa wyróżnienia. Na co dzień robię zdjęcia, ale raczej na amatorskim poziomie, tylko po to aby ktoś mógł zobaczyć moje fotografie. Zgłosiłem zdjęcia w kategorii natura, głównie pejzaże i zwierzęta. Myślę, że są to bardzo ciekawe obiekty do fotografowania. Ludzie często nie patrzą w niebo, które potrafi być ciekawe, podobnie woda to wdzięczny temat – dodaje Jacek Nyga, jeden z uczestników biorących udział w tegorocznej edycji.

Wystawę konkursową można zobaczyć w sali kameralnej Ośrodka Kultury i Rekreacji w Grodkowie. W okresie wakacyjnym zostanie przeniesiona do holu kina „Klaps”. W imieniu organizatorów zachęcamy do fotografowania otaczającej nas rzeczywistości i wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Tymczasem gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym uczestnikom.

Wyniki:

Kategoria Dorośli i młodzież dzieci
Ludzie I miejsce – Zeman Mucha Monika

II miejsce – Wierny Karolina

III miejsce – Petryna Monika

Bar Agnieszka

Błaszczyk Klaudia

Kwarta Paulina

Zeman Mucha Monika

wyróżnienie: Hutnik Alex

Natura I miejsce – Wierny Karolina

II miejsce – Nyga Jacek

Nyga Jacek

Warowy Bartek

I miejsce – Bar Jan

III miejsce – Hutnik Hania

Wydarzenia Jedyne przyznane miejsce

III miejsce – Wolak Damian

———————————-
I miejsce – Wolak Damian

II miejsce – Błaszczyk Klaudia

III miejsce – Krawczyk – Szczepaniec Ewa

wyróżnienie:

Warowy Bartłomiej

Dul Adam

Grzanka Weronika

Petryna Monika

I miejsce – Murańska Weronika

II miejsce – Siubiś Marysia

III miejsce – Hurczak Joanna