Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt

0

Na terenie Gminy Lewin Brzeski rozpoczęła się zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Każdy może wziąć udział w zbiórce, a nawet niewielka ilość oddanych darów będzie pomocna dla potrzebujących czworonogów.


Na chwilę obecną najbardziej potrzebne są: karma sucha i mokra dla psów i kotów, koce, kołdry, ręczniki, smycze, obroże, zabawki dla zwierząt. Te produkty i przedmioty są aktualnie zbierane. Przekazywać można także wszelkiego rodzaju inne akcesoria dla zwierząt. Dary można dostarczyć do Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 26 w Lewinie Brzeskim. Dodatkowo, oddawać je można także do wszystkich placówek, szkół i przedszkoli na terenie Gminy, a także do sołtysów wsi.

Wszystkie przekazane dary przekazane zostaną dla bezdomnych psów i kotów z terenu gminy Lewin Brzeski, które aktualnie przebywają w Schronisku S.O.S. dla zwierząt „Psia Chata” (przy ul. Antoniów 1 w Chorzowie). Warto zaznaczyć, że tylko w tym roku trafiło tam 14 psów i 2 koty z Lewina B.

Wciąż można także adoptować zwierzęta – do czego szczególnie zachęcamy. W tej sprawie należy bezpośrednio skontaktować się z Fundacją S.O.S dla zwierząt pod nr telefonu: 796609896. Wszelkie informacje znaleźć można także na stronie na Facebooku schronika – fb.com/fundacjasosdlazwierzat oraz na stronie internetowej www.fundacjasosdlazwierzat.org.

Informacji o zbiórce udziela Urząd Miejski w Lewinie Brzeskim, Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska – tel. 77 424 66 39.