Święto Piwa w Skorogoszczy

0

W sobotę 5 października w Skrogoszczy odbyło się Święto Piwa. Organizatorami imprezy były sołectwa Chróścina i Skorogoszcz. W programie zaplanowano między innymi uroczyste otwarcie beczki piwa, a także część artystyczną. Nie zabrakło niespodzianek.


Przybyłych gości przywitała sołtys Skorogoszczy Jolanta Grzybowska, a zastępca Burmistrza Lewina Brzeskiego Dariusz Struski odszpuntował pierwszą beczkę piwa, która przyjechała prosto z Monachium. Fundatorami beczki były firmy: Bartex Roman Zazula i Faro Joachim Ciupan. Zaledwie dwa uderzenia młotkiem wystarczyły, aby złocisty napój napełnił pierwszy kufel, który rozpoczął  naszą biesiadę.

Całości towarzyszył zespół muzyczny „Logo”, który również poprowadził zabawę. Były tańce, konkursy, rozmowy przy stole, jednym słowem pełna integracja mieszkańców okolicznych miejscowości i zaproszonych gości. Wiele osób przebrało się w tradycyjne stroje bawarskie, dzięki czemu poznać można było inny folklor. Kolejną atrakcją była możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z foto budki. Nie zabrakło też niespodzianki wieczoru, a zgromadzonych swoją obecnością zaszczyciła Miss Opolszczyzny 2019 Ewelina Szwala.

Dziękujemy sponsorom i organizatorom za ich zaangażowanie i determinację, za to że kolejny raz udało się uczestniczyć w święcie piwa w Skorogoszczy. – przekazali organizatorzy.