Wielkie wyróżnienie dla przedszkola w Lubszy

0
fot. Przedszkole
Reklama

28 lutego Publiczne Przedszkole w Lubszy zostało przyjęte do Europejskiej Akademii Przedszkolaka. Do przedszkola w Lubszy przybył Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Opola Pan Maciej Kalski, aby wręczyć wyróżnienie i akt mianowania.


Na uroczystość, która odbyła się w odświętnie udekorowanej sali przedszkola, zaproszono Wójta Gminy Lubsza Pana Bogusława Gąsiorowskiego, dyrektora przedszkola Aurelię Heidel. Radę Rodziców oraz dzieci i rodziców przedszkola.

W swoim przemówieniu dziękującym za wsparcie pan Kalski podkreślił, że po zwiedzeniu przedszkola i klubu dziecięcego jest przekonany, że
476 tys. zł dofinansowania zostało dobrze zainwestowane. Był pod wrażeniem przyszłościowego wyposażenia, działań zarówno na etapie budowy, jak i działań operacyjnych i administracyjnych. Powiedział:
„Wasze przedszkole jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek odwiedziłem. Możecie być dumni z tego obiektu. To doskonałe przedszkole, w skład którego wchodzi również klub dziecięcy, należy ocenić powyżej średniej ze względu na jego nowoczesne, techniczne wyposażenie oraz wykwalifikowany personel zajmujący się opieką nad dziećmi i administrację.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W imieniu wszystkich zaangażowanych, dyrektor odebrała akt mianowania jako dowód przyjęcia do „Europejskiej Akademii Przedszkolaka”.

W swoim późniejszym przemówieniu z podziękowaniami, dyrektor przedszkola, pani Aurelia Heidel, podkreśliła, że zawsze starała się robić to, co najlepsze dla powierzonych jej opiece dzieci, ale także dla personelu. Dużą pomocą okazały się tutaj środki z „Funduszu Europejskiego dla Województwa Opolskiego”. Oprócz budowy przedszkola, pozwoliło to również na zakup specjalistycznego wyposażenia dla placówki, takiego jak sprzęt logopedyczny, specjalne tablice multimedialne, kursy i szkolenia dla kadry pedagogicznej i administracyjnej. Na szczególne słowa uznania zasłużył Wójt Gminy Lubsza. Zawsze wspierał przedszkole we wszystkich sprawach radą, działaniem, a także finansowo. Podkreśliła również, że przedszkole jest szanowane przez rodziców. Dzieci przychodzą do nas chętnie i z radością. Lista oczekujących do przedszkola, ale także do klubu dziecięcego, stale rośnie.

Następnie dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy ponownie zabrał głos i podziękował Panu Wójtowi za jego wysiłki i dalekowzroczność w pozyskiwaniu funduszy i nadzorowaniu etapu budowy. Był i jest zawsze gotowy wspierać przedszkole, pracowników w najlepiej możliwy sposób, jak również gminę. Z tego powodu otrzymał statuetkę z cytatem jako podziękowanie za swoje zaangażowanie.

W swoim przemówieniu Wójt Gąsiorowski podziękował wszystkim pracownikom. Podkreślił, że jest zachwycony personelem placówki, który dostarcza również obiady do szkoły oraz posiłki do przedszkola i klubu dziecięcego. W imieniu całego personelu podziękował pani dyrektor za przyjazne i wykwalifikowane zarządzanie, które już rozeszło się daleko i szeroko.

Wielkim finałem był wspaniały występ dzieci pani Marii Puszkiewicz i Marleny Sarzyniak na temat Unii Europejskiej. Ten muzyczno-taneczny występ spotkał się z ogromnym aplauzem wszystkich obecnych

Dyrektor Kalski wręczył wszystkim dzieciom wielką torbę prezentów niespodzianek.

Popołudnie upłynęło w wesołej atmosferze przy kawie i cieście upieczonym przez rodziców. Na zdjęciu dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Pan Maciej Kalski, dyrektor przedszkola w Lubszy Aurelia Heidel oraz Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz dzieci z grupy Tęcza 2 wraz z opiekunkami pania Marią Puszkiewicz i panią Marleną Szarzyniak.

Reklama