Dzień Kobiet w Gminie Olszanka

0

8. marca jest dniem szczególnym, bo wtedy przypada wyjątkowe święto – Dzień Kobiet. W wielu miejscach organizowane są wtedy różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia. Nie inaczej było w Gminie Olszanka, z tym, że tam gminne święto kobiet zrealizowano już w niedzielę (03.03.2019).


Wydarzenie z okazji Dnia Kobiet Gmina Olszanka zrealizowała w świetlicy wiejskiej w Pogorzeli. Na zaproszenie Anety Rabczewskiej – Wójta Gminy Olszanka, w uroczystości uczestniczyło około 150 pań. Głównym punktem programu był wyjątkowy koncert, które zgromadzone Panie miały okazję wysłuchać.

Na scenie królowała tego wieczoru operetka i musical. Największe przeboje z tego repertuaru wykonał Tomasz Białek – tenor, aktor scen muzycznych, dyrektor Teatru Muzycznego Castello w Mosznej. Uzdolnionemu śpiewakowi towarzyszyły piękne tancerki, które swoimi wyjątkowymi umiejętnościami dopełniały wspaniały wymiar artystyczny wydarzenia.

Widownia miała okazję wysłuchać przepiękne arie z „Wesołej Wdówki”, „Księżniczki Czardasza”, niepowtarzalne piosenki z lat trzydziestych, w tym m.in. takie utwory jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Brunetki, blondynki…”, a także utwory z repertuaru Franka Sinatry.

Panie głośno i długo oklaskiwały zdolnych artystów. Jedno jest pewne – wieczór był wyjątkowy, a wszyscy uczestnicy opuszczali świetlicę z uśmiechami na twarzy.