Gmina Skarbimierz: Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w Brzezinie!

0

Mieszkańcy Gminy Skarbimierz już 1. września uroczyście i radośnie podsumują okres żniw. Gminne święto plonów odbędzie się w Brzezinie, a w jego programie znalazło się wiele atrakcji, w tym: koncerty, konkursy oraz atrakcje dla dzieci.


Obchody rozpoczną się od tradycyjnej, polowej Mszy Świętej. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 15:00 przy oprawie Chóru Cantate Domino ze Skarbimierza oraz Ozi Brass Orkiestra. Na godz. 16:00 zaplanowano oficjalne, uroczyste otwarcie Dożynek oraz ceremonię przekazania chleba. Równolegle trwać będzie konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. O godzinie 16:15 rozpocznie się pierwsza część koncertu Młodzieżowego Zespołu Pieśni i Tańca „Opole”, po której poznamy zwycięzcę konkursu na koronę dożynkową (ok. 16:45).

Dalej na scenie prezentować się będzie Ozi Brass Orkiestra (I część koncertu – godz. 17:10), po której – z drugą częścią prezentacji – wystąpi Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Opole” (godz. 17:40). Zespół „Opole” zaprezentuje najpiękniejsze tańce regionalne i narodowe, a po jego występie, po raz kolejny na scenie zagości Ozi Brass Orkiestra.
Tradycją jest, że w czasie Dożynek Gminnych, w programie scenicznym nieco czasu zarezerwowane jest dla lokalnych artystów i grup. Tak będzie i w tym roku, bowiem ok. godz. 18:40 zaprezentują się dzieci i młodzież z zespołów artystycznych Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu. Kolejnym punktem bogatego programu będzie występ grupy kabaretowej „Re-Aktywacja”. To zespół, który tworzą aktywni artystycznie seniorzy, a w ich programach nigdy nie brakuje humoru, piosenki i energii, która zaraża zasiadającą na widowni publikę.
O godzinie 20:30 największe, polskie i zagraniczne przeboje zaprezentuje trio Mr&Mrs. Zespół wystąpi w składzie: Aleksandra Ofmańska-Kowalczyk, Elżbieta Łoboda i Karolina Sałatkiewicz. Około 21:30 z kolei, swoje największe przeboje zaprezentuje grupa Dance Express. Zespół powstał w 2000 roku w Radomsku z inicjatywy Sebastiana Skóry i Tomasza Drzewoskiego. Od tamtej pory szturmem zdobywa listy i serca miłośników muzyki dance i disco polo. Największe hity Sance Express to np. „Wal na salę”, „Życie playboya”, „Landrynka i Ja”, „Mała czarna”, czy „Chodź do mnie kochanie”. Zwieńczeniem wspólnej zabawy będzie dożynkowa dyskoteka, którą ok. 23:00 zrealizuje „Radio Park”.

W programie nie zabraknie też atrakcji dodatkowych, a wśród nich wymienić można takie, jak np.: zabawy dla dzieci, poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenia i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Skarbimierz, stoiska gastronomiczne, pokazy sprzętu służb mundurowych oraz pokaz sprzętu i umiejętności psów Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Skarbimierzu-Osiedle.

Organizatorami Dożynek Gminnych 2018 są: Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Urząd Gminy Skarbimierz oraz Rada Sołecka Brzeziny. Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Andrzej Pulit Wójt Gminy Skarbimierz oraz Krzysztof Rupa – Sołtys Brzeziny wraz z Radą Sołecką. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.