Budynek Komendy Powiatowej Policji w Brzegu uroczyście otwarty po modernizacji i rozbudowie

0

To była inwestycja warta 16 mln złotych. Budowa nowego skrzydła i modernizacja starej siedziby zapewni lepsze warunki pracy nie tylko funkcjonariuszom. Obiekt został dodatkowo wyposażony w w strzelnicę, salę ćwiczeń, multimedialną salę konferencyjną oraz przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci.


Przypomnijmy, prace rozpoczęły się w połowie 2016 roku. Pierwsza część inwestycji, czyli budowa nowego skrzydła zakończyła się w grudniu 2018 r. Następnie wykonawca przystąpił do generalnego remontu starej siedziby. Oba budynki są połączone łącznikiem na pierwszym i drugim piętrze.

– Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Funkcjonariusze mają teraz do dyspozycji nowoczesny budynek, dodatkowo wyposażony w strzelnicę i salę ćwiczeń. Obiekt przede wszystkim gwarantuje komfort przyjmowania osób załatwiających swoje sprawy i potrzebujących pomocy, a policjantom i pracownikom cywilnym odpowiednie warunki służby. Nowoczesny budynek spełnia najwyższe standardy i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk oraz Komendant Wojewódzki Policji w Opolu Jarosław Kaleta symbolicznie przekazali klucze na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu Mariusz Stelnickiego. W wydarzeniu wzięli udział parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dodajmy, że policjanci z Brzegu od dzisiaj będą mieć również do dyspozycji nowy radiowóz marki Hyunadi i30.