„Dawać radość innym” czyli Dzień Kobiet w Grodkowie

0

8. marca jest dniem szczególnym. Wówczas bowiem obchodzony jest Dzień Kobiet. Specjalny koncert z tej okazji przygotowuje Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Tym razem, z okazji święta Pań na scenie wystąpi Wiesław Łągiewka, który wykona koncert, pt. „Dawać radość innym”.


Wiesław Łągiewka urodził się 25.09.1949 w Grodkowie. Ukończył Liceum Pedagogiczne w Brzegu, gdzie muzyki uczył go prof. Zbigniew Letza. Grał na akordeonie, perkusji, gitarze i marakasach. Występował w zespołach: „Ajodowie 20” oraz „Hewiemalowie”. Ukończył studia wokalno-aktorskie w Wyższej Szkole Muzycznej w Łodzi. Śpiewał w Studiu Piosenki „Pstrąg”, w grupie Song-Band im. Powały z Taczewa, w kabarecie „Trep”.

Artysta podróżował po Skandynawii z łódzkim kabaretem „Klub 77”. Jest laureatem Konkursu Piosenki Studenckiej (1970). W roku 1975 wyjechał do Szczecina, gdzie podjął pracę w Teatrze Muzycznym. Debiutował rolą Ajaksa w „Pięknej Helenie” oraz „nagłym zastępstwem” w komedii „W imieniu brawa”. Świetne kreacje aktorskie stworzył w „Dobranoc Bettino”, „Boccaciu”, „Popłochu wśród dziewcząt” oraz „Żołnierzu królowej Madagaskaru”. Szczególnie dużą uwagę przykłada do ról epizodycznych. Bardzo lubi grać w przedstawieniach dla dzieci, występował w: „Jasiu i Małgosi”, „Toto” (ponad 100 przedstawień), „Królewnie Śnieżce” oraz „Ani z Zielonego Wzgórza”. Wraz z Operą i Operetką w Szczecinie odbył tournee po Sycylii, Szwajcarii, Holandii.

Od 1996 roku jest aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie oraz występuje z kabaretem Czarny Kot Rudy. Od 2000 roku współpracuje z Pogotowiem Teatralnym Tomasza Jankiewicza, dając przedstawienia dla dzieci w domach dziecka i szpitalach.

Koncert w Grodkowie odbędzie się w piątek 8. marca o godzinie 18:00 w Sali widowiskowej w Domu Kultury. Wstęp dla osób z zaproszeniem, które bezpłatnie można pobrać w sekretariacie OKiR. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.