W jesienne popołudnia i wieczory zapraszamy do klimatycznego Kina Odra – wyjątkowego miejsca z blisko 100-letnią tradycją!

0

W tym tygodniu (7-13 października) zapraszamy Państwa na polską superprodukcję „Legiony” (również w cyklu Kino Seniora 8 października o godz. 15:00), komedię „(Nie)Znajomi”, bajkę „O Yeti!” oraz dramat kostiumowy „Downton Abbey”. Ponadto, na specjalne życzenie naszych widzów, trzykrotnie pokażemy dokument „Tajemnica Ojca Pio” w promocyjnej cenie 14 zł.


Informujemy również, że w dalszym ciągu mamy w sprzedaży bilety na wydarzenia: „Champions of Illusion – Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów” oraz koncert „Uniatowski Metamorphosis”. Zapraszamy!

„Legiony”
Epickie widowisko o młodości, miłości i wolności.
Filmowa superprodukcja „Legiony” to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.
„Legiony” to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/legiony/

„(Nie)Znajomi”
Fabuła „(Nie)Znajomych” jest prosta: na kolacji mają spotkać się cztery pary, ostatecznie jednak przychodzą trzy plus jeden mężczyzna bez towarzystwa. Przy stole siadają: Anna (Maja Ostaszewska) i Grzegorz (Łukasz Simlat), Tomek (Tomasz Kot) i Ewa (Kasia Smutniak), Ola (Aleksandra Domańska) i Czarek (Michał Żurawki) oraz Wojtek (Wojciech Żołądkowicz). Po przypadkowym odczytaniu na głos śmiesznego SMS-a jednego z nich Ola wpada na pomysł, aby tego wieczoru wszyscy czytali na głos swoje wiadomości oraz odbierali telefony na głośnomówiącym. Przyjaciele początkowo się wzbraniają, ale ostatecznie każdy daje się wkręcić zabawę. I tak właśnie zaczyna się pasmo pomyłek, sekretów, wstydu i wielkich kłótni…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/nieznajomi/

„O Yeti!”
Premierowo w Kinie Odra!
Przed nami niezwykła przygoda – wprost z tłocznych ulic Szanghaju trafimy w zapierające dech w piersiach krajobrazy Himalajów.
Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi.
Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/o-yeti/

Downton Abbey
Tej jesieni światowy fenomen „Downton Abbey” powraca jako wielkie filmowe wydarzenie. Kochana na całym świecie rodzina Crawleyów oraz ich służba przygotowują się do najbardziej doniosłego wydarzenia w ich życiu. Wizyta króla i królowej Anglii ujawni skandale, romanse i intrygi, które sprawią, że Downton zachwieje się w posadach…
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/downton-abbey/

Tajemnica Ojca Pio
O św. Ojcu Pio wiele już napisano i powiedziano. Czy są jeszcze fakty, które powinny ujrzeć światło dzienne? Tajemnica Ojca Pio to udana próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.
Twórcy zadbali o niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Film bez ogródek ujawnia, jak niewyobrażalnemu ogromowi prób został poddany skromny zakonnik z Pietrelciny: oszczerstwa i poddawanie w wątpliwość stygmatów, podsłuchy zakładane nawet w konfesjonale, posądzanie o intymne kontakty z kobietami, kary i prześladowania także ze strony osób związanych z Kościołem. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi on autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny, jakby niepasujący do wizerunku głos. Całości dopełnia sprawiający ogromne wrażenie ekskluzywny materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.
Daty i godziny seansów: 12.10 (sobota) godz. 13.30, 13.10 (niedziela) godz. 13.15, 25.10 (piątek) godz. 18.00. Cena biletu: 14 zł.
Więcej informacji, zwiastun i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/filmy/tajemnica-ojca-pio/

„Uniatowski Metamorphosis”
Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na koncert „Uniatowski Metamorphosis”, który odbędzie się 29 października o godz. 19:00 w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie). Bilety normalne w cenie 95 zł i ulgowe w cenie 75 zł do nabycia w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.
Sławek Uniatowski wraz z zespołem odwiedzi Oławę po raz pierwszy. Artysta zaprezentuje materiał z debiutanckiego albumu, który wybrzmi wyjątkowym barytonem wokalisty. W programie koncertu znajdą się również niezapomniane utwory Zbigniewa Wodeckiego.
W kwietniu 2018 roku Artysta wydał swój pierwszy autorski długogrający album „Metamorphosis”. To zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty on sam oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Album jest kompilacją jazzu, soulu i ambitnego popu, a tytułowa metamorfoza symbolizuje muzyczne poszukiwania artysty na przestrzeni lat, które łączą się tworząc debiutancki krążek Uniatowskiego.
Więcej informacji i bilety online na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/uniatowski-metamorphosis/

„Champions of Illusion – Międzynarodowy Festiwal Iluzjonistów”
Jeśli jesteście fanami magii to na pewno spodoba się Wam występ „Champions of Illusion”. Najsłynniejsza międzynarodowa grupa iluzjonistów po wielkim europejskim tournee znów zawita do Polski i po raz pierwszy odwiedzi Oławę!
27 października o godz. 16:00 w OWE Odra będziemy świadkami wielkiego show! Niesamowity spektakl, światowe gwiazdy, triki i sztuczki znane dotąd tylko z telewizji będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Tym bardziej, że w realizacji poszczególnych iluzji często uczestniczą osoby z publiczności. Może to właśnie tym razem Ty wyciągniesz królika z kapelusza, poczujesz się jak Alicja w Krainie Czarów i przeniesiesz się do świata prawdziwej magii oraz niesamowitej iluzji?
Zapraszamy wszystkich od 5 do 105 lat! Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, sprzedaż biletów w cenie 85 zł tylko w kasie OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie).
Więcej informacji na: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/champions-of-illusion-miedzynarodowy-festiwal-iluzjonistow/