Niektórzy tworzą poezję… Kolejny wojewódzki sukces poetycki ucznia klasy szóstej PSP 1 w Brzegu!

0

Uczeń klasy 6a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu Kacper Piotrowski, należy do tych uczniów, którzy tworzą poezję. Opowiada w niej o swoich uczuciach, a także wyraża refleksje i spostrzeżenia na temat otaczającej rzeczywistości. Potrafi w niezwykły sposób i z dużą wrażliwością zapisać je w kilku strofach.


Tak było i tym razem, biorąc udział w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Słowem i piórem”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Celem konkursu było napisanie wiersza, recenzji wybranego wydarzenia kulturalnego, czy tekstu piosenki na temat: ”W domu”. Inspiracją dla młodych twórców miał być trudny czas pandemii, spędzony wśród bliskich, ale w izolacji od szkoły i rówieśników.

Jury w składzie: Maria Skiba, Andrzej Skiba, Agnieszka Włoch oraz Krzysztof Żyliński, po dokonaniu oceny 38 prac nadesłanych na konkurs, przyznało tytuł Laureata Wyróżnienia młodemu brzeskiemu poecie. Od trzech lat opiekunem literackim Kacpra jest nauczyciel języka polskiego- Marzena Kuleba. Już wkrótce jego nagrodzony wiersz zostanie opublikowany na stronie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu oraz w specjalnie przygotowanej publikacji, w której znajdą się wszystkie wyróżnione i nagrodzone prace reprezentantów poszczególnych szkół podstawowych, średnich oraz osób dorosłych z naszego województwa.


To już kolejny sukces ucznia naszej szkoły. W klasie czwartej Kacper zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim” Opolska mama ma moc” , natomiast w ubiegłym roku szkolnym Kacper, jako autor najlepszego wiersza konkursowych zmagań 2018 roku, wziął udział w Wojewódzkiej uroczystości promującej książkę z nagrodzonymi tekstami poetyckimi , pracami literackimi i plastycznymi pod tytułem” Uśmiech dziecka”, której organizatorem był Urząd Marszałkowski w Opolu.
Kacprowi gratulujemy i życzymy ciekawych inspiracji poetyckich!
Marzena Kuleba

Nagrodzony w konkursie wiersz Kacpra

W domu
Siedzieć w domu, super sprawa,
niekończąca się zabawa.

Jest tu mama, jest tu tato,
to jak w środku zimy lato.

Spanie z rana do południa,
to jest wizja prawie cudna.

Mama zrobi mi śniadanie,
co zapragnę, to dostanę.

Mam tu wszystko, czego trzeba,
więc nie straszna mi jest bieda.

Mogę pograć i poczytać,
I o wszystko mamę spytać.

Jest bezpiecznie, ciepło, miło,
jakby w pięknym śnie się było.

Siedzieć w domu, super sprawa,
bo tu świetna jest zabawa!

Lecz są również obowiązki,
jest sprzątanie, są i książki.

Mama goni do nauki,
żeby w lekcjach nie mieć luki.


Trzeba też iść na zakupy,
zrobić pranie, przetrzeć buty.

Jednym słowem ciężka sprawa.
Czy to również jest zabawa?

Kiedy przerwa jest za długa,
to do domu wkracza nuda.

I choć miło jest u mamy,
Tęsknię już za kolegami.

Kacper Piotrowski