Przywitanie wiosny w BCK

0

W piątkowe popołudnie 19 marca br. w sali widowiskowej Brzeskiego Centrum Kultury odbył się koncert „I znowu nadeszła wiosna”.

„Rzutem na taśmę” na kilka godzin przed pełnym zakazem organizacji imprez kulturalnych w związku z pandemią koronawirusa, zakończył się wspaniały koncert dwóch zespołów działających przy Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu. Na Dużej Scenie wystąpili: Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych „Piast” i Zespół Wokalny „Leśne Echo”.

Obie grupy przygotowały koncert pod okiem dyrektora Brzeskiego Centrum Kultury Jacka Ochmańskiego. Koncert, pt. „I znowu nadeszła wiosna” to wyjątkowa produkcja, w której oprócz tradycyjnych, narodowych tańców w wykonaniu zespołu „Piast”, wysłuchać można było ludowych i rozrywkowych utworów w wykonaniu „Leśnego Echa”.

Widzowie długo będą wspominać ten wyjątkowy koncert, bowiem jak mówiono w kuluarach, wszyscy pragnęli organizacji tego rodzaju imprezy kulturalnej. Wspaniały koncert, doskonale dobrany repertuar, przepiękne stroje i tańce, mówili uczestnicy koncertu. To były dwie godziny cudownej odskoczni od ciągłych nakazów i zakazów związanych z covid-19. Ci co zasiedli na widowni mieli niesamowite szczęście, bowiem bilety rozeszły się w ciągu kilku godzin. Chętnych było tylu, że można byłoby zorganizować 3 takie koncerty.

Na zakończenie koncertu organizatorzy przeprowadzili licytację różnych przedmiotów, które wzbogaciły konto zbiórki charytatywnej na rzecz 14-letniej  Marty Żakowicz – chorującej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Licytujący widzowie – Agata, Józef, Józefina i inni, przeznaczyli na ratowanie życia Marty kwotę niemal jednego tysiąca złotych, z czego soliści zespołu „Leśne Echo”, którzy przeznaczyli na ten cel 200 złotych.

tekst: Eugeniusz Szewczuk

zdjęcia: Mirosław Kołodziejczyk