Młodzieżowy zespół folklorystyczny „Nadzbruczanka” w Łukowicach Brzeskich.

0

Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Nadzbruczanka” to grupa artystów z Tarnopola na Ukrainie, która prezentuje w trakcie swoich koncertów folklor i walory artystyczne swojego kraju. Publiczność zawsze żywiołowo reaguje na ich występy, które przepełnione są kolorami, emocjami i sztuką ukraińską. 7 marca 2016 zespół zawitał w Łukowicach Brzeskich. 


W poniedziałek 7 marca 2016 zespół folklorystyczny „Nadzbruczanka” wystąpił w Łukowicach Brzeskich na specjalnym koncercie skierowanym do młodzieży szkolnej. W wydarzeniu uczestniczyli głównie uczniowie miejscowej filii szkoły podstawowej, co dało w sumie ok. 70 widzów, bowiem oprócz dzieci licznie przybyli także mieszkańcy Łukowic.

Artyści jak w trakcie każdego koncertu zaprezentowali niezwykle piękne stroje, ludowe tańce i tradycyjne ukraińskie piosenki. Repertuar i poziom artystyczny bardzo się spodobały publiczności, a dzieci miały okazję – często po raz pierwszy na kontakt z kulturą naszych wschodnich sąsiadów.

Koncert organizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu i sołtys i Rada Sołecka Łukowic Brzeskich.

Po koncercie w Łukowicach Brzeskich zespół „Nadzbruczanka” pojechał do pobliskiego Grodkowa, w którym zagrał aż dwa koncerty z okazji Dnia Kobiet, o których pisaliśmy tutaj.