Biznes współpracuje z ZSZ nr 1 w Brzegu

0

3.06.2019r.  w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisano 4 listy intencyjne w sprawie utworzenia w placówce klas patronackich. PKP Cargo Śląski Zakład Spółki w Tarnowskich Górach, Izba Gospodarcza w Opolu, Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz  hotel De Silva Premium, Hotel Mercure w Opolu rozpoczynają współpracę z brzeską szkołą.


Dzięki umowom zyskają przede wszystkim uczniowie, którzy będą mogli odbywać staże i praktyki oraz zdobywać doświadczenie. W szkole zostaną doposażone  pracownie techniczne, a uczniowie  będą mogli liczyć na profesjonalne staże i praktyki.

W czasie spotkania odsłonięto tablicę z nazwami wszystkich partnerów, którzy współpracują z ZSZ nr 1. W wydarzeniu wzięły udział: władze Powiatu Brzeskiego, Opolski Kurator Oświaty, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Izby Gospodarczej w Opolu, Izby Rzemieślniczej w Opolu, uczelni wyższych i pracodawcy z Opolszczyzny.

Tradycyjny Dzień Technika połączony został z Dniem Pracownika. Uczniowie mieli możliwość poznać wymagania pracodawców i zapoznać się z ofertą na rynku pracy.