Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu nr 4 w Brzegu

0
fot. Przedszkole

Z okazji Dnia Przedszkolaka do naszej placówki zaproszono znaną animatorkę panią Alinę Zwoźniak, która w duecie z Panią Kasią, poprowadziła muzyczne zabawy.


We wrześniowym repertuarze znalazła się nowa kompozycja pani Aliny pt. Trzeba myć ręce”. Tekst piosenki dotyczył higieny rąk i utrwalał w dzieciach świadomość dbania o zdrowie, zwłaszcza teraz w dobie pandemii. Kolejny utwór muzyczny dotyczył utrzymywania porządku wokół siebie. Podczas inscenizacji ruchowej do piosenki w ruch poszły miotełki i kurzawki. Przedszkolaki wesoło podśpiewywali fragment refrenu: Sprzątanie to fajna zabawa… W kolejnej nowej kompozycji pt. ,,Plastiki nie są OK” pani Alina podkreślała potrzebę dbania o środowisko przyrodnicze. Dzieci zgniatały puste butelki PET, które w naszych czasach stały się tanim i powszechnym w użyciu opakowaniem. Na koniec spotkania dzieci pobawiły się przy piosence, której słowa zachęcały do zjadania owoców.


W tym jeszcze dniu dzieci delektowały się pysznym deserem i oczywiście dużo, dużo się bawiły. Dopisała nawet piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca harcom na świeżym powietrzu. Było radośnie i wesoło


Joanna Pich