Bezcenny dar dla uczniów PSP w Kopicach

0

Najpierw było krótkie spotkanie dyrektora szkoły z osobą- Panem Viktorem Romaniuk Wanli, który zwiedzał Kopice i podziwiał ruiny pałacu, a także wsłuchiwał się w opowieść o Śląskim Kopciuszku. Pan V.Romaniuk Wanli nie ukrywał, że ma słabość do Dolnego Śląska , do jego historii i zabytkowej architektury i kulturowego dziedzictwa. Zapytał jak sobie radzi miejscowa szkoła w tych trudnych pandemicznych czasach i czy mógłby w czymś pomóc. Stwierdziłem, że największym problemem jest to, na jakim sprzęcie uczniowie pracują zdalnie. Możliwości szkoły są ograniczone i pomimo wsparcia samorządu lokalnego i marszałkowskiego część uczniów ciągle ma problemy z dostępem do dobrego sprzętu.Decyzja była szybka i wykonanie nad wyraz błyskawiczne, gdyż niemal po tygodniu w dniu 8 kwietnia Pan Victor Romaniuk Wanli pojawił się w szkole z niezwykła paczką zawierającą 20 tabletów Lenovo Tab M10 , których premiera miała miejsce w drugiej połowie 2019 roku.


Przekazującą tablety była fundacja Better Generation , której założycielką j jest Pani Sylwia Romaniuk (małżonka Pana Victora).Ideą fundacji –jak powiedziała – jest działanie na rzecz dobra ludzi naszej planety ze specjalną dedykacją w stronę ludzi młodych. Jak stwierdziła Pani Sylwia zależy im bardzo , aby młodzież z wiarą w sukces kierowała swoim życiem a głównymi hasłami są Miłość, Szacunek i Dobro.


Kim są darczyńcy ? Pan Victor Romaniuk Wanli jest założycielem CEO Kinguin- jednego z wiodących na świecie cyfrowych rynków gier video (www.kingiun.net) który rozwinął bez zewnętrznego finansowania. Jest też twórcą warszawskiego Esports Performance Center (jedno z najbardziej zaawansowanych esportowych centrów treningowych w Europie oraz gdańskiego Kingiuin Esports Lounge- miejsca spotkań i wypoczynku dla graczy oraz osób z branży esportu).
Pani Sylwia Romaniuk jest projektantką niezwykle ekskluzywnych , wytwornych kolekcji sukien ślubnych , koktajlowych i wieczorowych a działaniem wyniakjącym z potrzeby serca jest praca w fundacji.


Wyrażam serdeczne i gorące podziękowanie dla obojga Państwa Romaniuk za nieoceniony dar, który w okresie wielkanocnym dosłownie spadła na naszą palcówkę jak przysłowiowy „zajączek wielkanocny”. Dziękuję szczególnie w imieniu uczniów, którzy już wkrótce będą mieli możliwość pracy na darowanym sprzęcie. Na koniec taka myśl – czy to nie jest znak od Śląskiego Kopciuszka, który swoim rozgłosem ściągnął Państwa Romaniuk w to miejsce ?


Janusz Rzepkowski dyrektor PSP w Kopicach