Narodowe Czytanie w Ósemce

0
Reklama
Reklama

Tegoroczną lekturą 12. już odsłony Narodowego Czytania było „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Jest to powieść złożona, wielowarstwowa, piękna i trudna dla młodego człowieka, zwłaszcza tego uczęszczającego do szkoły podstawowej. Polonistki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu znalazły jednak doskonały sposób, by przybliżyć ją młodym ludziom. W dniach poprzedzających ogólnopolskie uroczystości, tj. 6-8 września 2023r. uczniowie starszych klas chętnie włączyli się w obchody Narodowego Czytania.


Tradycyjnie hol szkoły na parterze zagospodarowany został przez pięknie przygotowany kącik literacki, który pachniał nawłocią i zachęcał uczniów do refleksji nad tegoroczną lekturą. W klasach siódmych gabinety języka polskiego przemieniły się w pracownie artystyczne, w których tworzono wyjątkowe okładki, zakładki i plakaty związane z powieścią Elizy Orzeszkowej. Ponadto uczniowie klasy ósmej piątkowe południe spędzili w pięknych okolicznościach przyrody słuchając nastrojowego koncertu „Duetu Apasjonata”, który odbył się na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu – Oddziału dla Dzieci.

„Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w tym roku.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Mamy nadzieję, że niezwykłe opisy przyrody, miłość ponad podziałami, wartości patriotyczne będą towarzyszyły długo naszym uczniom, zwłaszcza po opuszczeniu murów Ósemki, gdy świadomie będą na nowo poznawali niezwykłą powieść Elizy Orzeszkowej.

Z czytelniczymi pozdrowieniami

Weronika Tworowska

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama