Ochotnicza Straż Pożarna w Mąkoszycach w dniu 3 maja br. w ramach obchodów Dnia Świętego Floriana - Patrona Strażaków zorganizowała obchody z okazji Dnia Strażaka, które w efekcie końcowym przybrały charakter Gminnych Obchodów Dnia Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Mąkoszycach i koncelebrowana była przez Ks. Dziekana Adama Czternastka - Kapelana Powiatowego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Ks. Antoniego Akińczę - Proboszcza Parafii Mąkoszyce. Na Mszy Świętej uczestniczyły zaproszone poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu gminy Lubsza, strażacy oraz goście szczególni m.in.: Barbara Kamińska - Doradca Marszałka Województwa Opolskiego, Bogusław Gąsiorowski - Wójt Gminy Lubsza, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego, Powiatowego i Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Po uroczystościach kościelnych strażacy wraz z pocztami sztandarowymi przemaszerowali przed budynek remizy OSP Mąkoszyce na uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.
Cała uroczystość rozpoczęła się od minuty ciszy na cześć tych wszystkich strażaków, którzy odeszli na wieczną służbę. Dowódca uroczystości dh Marcin Zawadzki - Naczelnik OSP Mąkoszyce złożył meldunek Andrzejowi Biedrzyckiemu - Członkowi Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP. Następnie odbył się przegląd pocztów i pododdziałów oraz nastąpiło przywitanie gości przez Damiana Resiaka - Prezesa OSP Mąkoszyce. W trakcie uroczystości wręczono medale i odznaczenia zasłużonym strażakom. Oficjalną część obchodów Dnia Strażaka zakończyły przemówienia zaproszonych gości, po czym wszyscy uczestnicy udali się do remizy OSP Mąkoszyce na przygotowaną przez gospodarzy grochówkę.
Autor tekstu i zdjęć: Łukasz Józwenko OSP Mąkoszyce
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu brzeg24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz