Urodzeni w Brzegu – Najmłodsi mieszkańcy regionu (51)

0

„URODZENI W BRZEGU” to wspólna inicjatywa tygodnika Panorama Powiatu,portalu Brzeg24.pl i Brzeskiego Centrum Medycznego, w ramach której na łamach naszych mediów publikować będziemy zdjęcia nowonarodzonych w Brzegu dzieci. Narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Przy każdych narodzinach, powiększa się także liczba mieszkańców danego miasta, miejscowości, przybywa kolejny – jeszcze mały i gaworzący obywatel. Dzień narodzin to zdecydowanie czas radości, dlatego radością tą chcemy się z Państwem podzielić, prezentując noworodki, które urodziły się w ostatnich dniach w brzeskim szpitalu. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Karolinie, dzięki której możemy prowadzić poniższą rubrykę. Poniżej przedstawiamy zdjęcia nowonarodzonych dzieci, które serdecznie witamy na świecie, a rodzicom gratulujemy!

Pamiętajmy też o o inicjatywie w myśl której zbierane są fundusze na zakup klimatyzacji i aparatury tlenowej do oddziału. Potrzeba 25 tysięcy złotych. Zbiórka trwa i każdy może dołożyć przysłowiową „złotówkę”.

Pomysłodawcami zbiórki są brzescy wolontariusze i Fundacja Rozwój. Poprzez stronę internetową https://zrzutka.pl/a5ja9a można przekazywać pieniądze, które organizatorzy przeznaczą na zakup i montaż klimatyzacji i aparatury tlenowej w Oddziale Noworodków w brzeskim szpitalu.

Montaż wyżej wymienionych urządzeń zapewni lepsze warunki leczenia dzieci i noworodków. Nowy sprzęt będzie też bardziej bezpieczny, a zamontowana klimatyzacja zapewni jego bezawaryjne funkcjonowanie. Warto zauważyć, że brzeski Oddział noworodków jest oddziałem pierwszego stopnia referencji, gdzie przyjmowane są noworodki z ciąż i porodów fizjologicznych oraz z cięć cesarskich. Prowadzone są też tam różnego rodzaju badania przesiewowe.

Do przekazywania środków i wsparcia inicjatywy zachęca brzeska wolontariuszka i radna Rady Miejskiej Anna Głogowska.

Aby stworzyć dzieciom lepsze warunki do spędzenia tych ważnych dni w ich życiu, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę charytatywną. Wspólnymi siłami zadbajmy o nasze, urodzone w Brzegu dzieci, poprawiając komfort ich pobytu na oddziale. Na to zadanie potrzebujemy ok. 25 tys. złotych, a brzeżanie już niejednokrotnie udowodnili, że razem możemy więcej! – mówi wolontariuszka Anna Głogowska.

Pieniądze przekazywać można przez platformę zrzutka.pl (link do strony podaliśmy na początku artykułu), a także poprzez przelew tradycyjny: Zrzutka.pl sp. z o. o., al. Karkonoska 59, 53-015 Wrocław, nr konta: BNP Paribas Bank Polska 04175013126889781138155316, tytuł wpłaty: Zbiórka na zakup i montaż klimatyzacji oraz aparatury tlenowej w BCM.