Brzeg: Nieznani sprawcy dokonali kradzieży rozbójniczej. Policja analizuje nagrania z monitoringu

0

Dwoje mieszkańców miasta zostało zaatakowanych na skrzyżowaniu ulic Łokietka i Piastowskiej. Wielkanoc dla małżeństwa z Brzegu zakończyła się obrażeniami ciała i kradzieżą ich mienia. Do zdarzenia doszło w niedzielę (21. kwietnia) około godz. 22:00.


– Ciocia z wujkiem wracali od rodziny, na ulicy było ciemno, bo nie działało oświetlenie. W pewnym momencie dwie osoby podbiegły z tyłu, wyrwali torebkę i użyli siły. Ciocia została popchnięta, upadła i złamała rękę, a oni uciekli w kierunku ul. Powstańców Śląskich. Sprawcy byli ubrani w bluzy z kapturami – informuje nas rodzina poszkodowanych.

Zdarzenie potwierdza policja: – Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 22:00. Nagrania z monitoringu zostały zabezpieczone i są analizowane. Trwa ustalanie sprawców – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Napastnicy skradli torebkę, w której znajdowały się m.in. dokumenty i telefon. Za przestępstwo kwalifikowane jako kradzież rozbójnicza grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodajmy, że mieszkańcy Brzegu już wcześniej informowali na portalu społecznościowym, że w okolicy Piastowskiej i Łokietka nie działały latarnie, a na ulicy w tym miejscu było bardzo ciemno.