Premier Mateusz Morawiecki w Brzegu: „Staramy się, aby Polska z każdym dniem była lepsza”

0
fot. Damian Wolak

W niedzielę (22.09) na placu przed Zamkiem Piastów Śląskich pojawił się Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki. Przyjazd pierwszego ministra przyciągnął wielu mieszkańców z Brzegu i okolic. Premier zachęcał mieszkańców powiatu brzeskiego do udziału w nadchodzących wyborach i zagłosowania na kandydatów z jego partii. Ponadto mówił o dotychczasowych dokonaniach jego rządu podczas kończącej się czteroletniej kadencji. Premierowi towarzyszyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości z województwa Opolskiego. Oprócz niego głos zabrała jedynka z list Prawa i Sprawiedliwości, wicewojewoda Violetta Porowska.


Tutaj, w tym wyjątkowym miejscu dla Polski i Opolszczyzny, nasi przodkowie mieszkali i rządzili. Dlatego w tym symbolicznym miejscu powitajmy premiera Mateusza Morawieckiego. Dzień dobry Mateusz! Zebraliśmy się tutaj dzisiaj tłumnie by usłyszeć te wspaniałe słowa, ważne dla Opolszczyzny, Polski i Polaków. Jesteśmy przed drugą kadencją, a wszystko będzie zależało od was, czy uwierzycie, czy dacie drugą szansę dobrej zmianie! – powiedziała na wstępie wicewojewoda Porowska.

Premier przypomniał krótką historię Śląska, mówiąc o rozbiciu dzielnicowym i oderwaniu się tych ziem od państwa Polskiego.

Bardzo dziękuję za przyjęcie mnie w pięknym Brzegu, mieście które aż kipi historią i pokazuje jak Polska była pięknie budowana przez Śląskich Piastów. Podczas odczytywania listu na mszy św. został wspomniany ojciec Maksymilian Kolbe. On oddał życie za człowieka, który tutaj żył i mieszkał w Brzegu, za Franciszka Gajowniczka. Franciszkanin mówił „z każdym dniem możesz stawać się lepszy”. Drodzy państwo, nikt nie udaje, że jest lepszy, my na pewno nie, ale staramy się aby Polska z każdym dniem była lepsza i Polska z każdym dniem staje się lepsza! – mówił premier Mateusz Morawiecki. – W waszym pięknym herbie macie trzy kotwice z pierścieniem. Kotwica to symbol nadziei. Pierwsza z nich to sprawne i silne państwo Polskie, które nie daje sobie w kaszę dmuchać mafiom vatowskim, przestępcom podatkowym. Stąd wzięliśmy dziesiątki milionów złotych dla polskich rodzin i na rozwój polskiej gospodarki. Druga kotwica to rodzina, która stała się silniejsza, ma swoje podstawy finansowe w programie 500+ na każde dziecko. Bo rodzina jest fundamentem polityki państwa. To jest zwrot, który zrobiliśmy, zwrot Prawa i Sprawiedliwości. Trzecia kotwica to silna gospodarka, bo bez niej nie byłoby tych zdobyczy. Każdy w swoim domu niech odpowie na pytanie: kiedy było więcej pracy, kiedy gospodarka szybciej się rozwijała – pięć lat temu, czy teraz? Powiat brzeski to też wielu rolników. Mamy teraz naszego komisarza do spraw rolnictwa, to jeden z najważniejszych komisarzy w Unii Europejskiej. To jest skuteczność i wielki sukces, na tym polega realna i skuteczna polityka – mówił o sukcesach swojego rządu Morawiecki.

Wcześniej premier był na mszy św. w Kościerzycach, po spotkaniu z mieszkańcami udał się w kierunku województwa Dolnośląskiego do Ząbkowic Śl i Świdnicy.

fot. Damian Wolak