Policjanci z Brzegu poszukują świadków śmiertelnego pobicia

0

30 czerwca 2019 r., w rejonie boiska sportowego w Skarbimierzu-Osiedle doszło do pobicia 21 i 46-latka. Starszy z mężczyzn trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Niestety, po kilku tygodniach zmarł. Policjanci z Brzegu poszukują świadków tego zdarzenia.


– W tej sprawie brzeska prokuratura wszczęła śledztwo, a kryminalni pod jej nadzorem wykonali szereg czynności, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Na początku stycznia bieżącego roku funkcjonariusze zatrzymali jednego z podejrzewanych mężczyzn. 25-latek usłyszał zarzut pobicia. W dalszym ciągu poszukujemy świadków zdarzenia. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o tym co się wydarzyło 30 czerwca 2019 r. proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu pod nr 77 424 00 03 bądź 77424 00 10 – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że w nocy z 29 na 30 czerwca na ulicach Skarbimierza-Osiedle mogło przebywać więcej ludzi niż zwykle, bowiem kilka godzin wcześniej w miejscowości odbyła się impreza plenerowa „Powitanie lata”. Na nagraniu z monitoringu widać, jak ulicą najpierw przechodzi grupa 4 osób, a tuż za nimi dwóch mężczyzn. Następnie dochodzi do bójki, napastnicy uderzają rękami i kopią leżących na jezdni mężczyzn. Chwilę później obok miejsca pobicia przejeżdża auto osobowe i przechodzą piesi. Należy jednak zaznaczyć, że godzina wyświetlana na nagraniu jest błędna ze względu na ustawienia monitoringu, a rzeczywisty czas zdarzenia miał miejsce ok. godziny 1:00.

Podejrzany w tej sprawie, to 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Na wniosek brzeskiej prokuratury sąd aresztował go na 2 miesiące.