Znany biznesmen chce wybudować w Brzegu dużą galerię handlową na wzór wrocławskiej Galerii Dominikańskiej

0

Mało kto wie, że właścicielem brzeskiego centrum handlowego „Piast” jest Olgierd Hoffman. Biznesmen z branży budowlanej współpracuje na co dzień z największymi na świecie sieciami handlowymi, które mogą niebawem ulokować swoje sklepy w Brzegu. Najpierw trzeba jednak rozbudować brzeskiego „Piasta” przy ul. Długiej.


Obecna bryła budynku ma zostać powiększona o nową zabudowę. W miejscu obecnego dziś parkingu i placu dostawy towarów, powstanie nowa część przestrzeni handlowej. Wartość tej inwestycji szacuje się na 10 mln złotych.

– W 2005 roku kupiłem centrum handlowe „Piast” i już wtedy wiedziałem, że jest to miejsce na dużą galerię miejską, która znajduje się w sercu miasta. W ostatnich latach otrzymywałem wiele ofert odkupienia tej nieruchomości, ale nie godziłem się na nie, bo chcę w tym miejscu wybudować galerię i miejsce spotkań dla mieszkańców na wzór wrocławskiej Galerii Dominikańskiej – mówi nam Olgierd Hoffman.

Po rozbudowie „Piasta” jego przestrzeń znacznie się powiększy. W obiekcie miejsce dla siebie znajdą znane sieci odzieżowe, spożywcze, wykończenia wnętrz czy jubilerskie oraz parking
wielopoziomowy w górnej części obiektu .

Wiadomo także, że jedną z bardzo ważnych atrakcji Galerii Piast będzie między innymi OH Kino, z którym właściciel się już połączył oraz siłownia ogólnopolska Xtreme Fitness Gyms.

– Niedawno został zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, a powiatowy konserwator zabytków zatwierdził naszą koncepcję. W najbliższym czasie będziemy składać wniosek o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to za kilkanaście miesięcy otworzymy nową galerie – dodaje prezes HS Construction.