Raport MZ: 27 668 zakażonych od początku epidemii. 108 nowych przypadków w Polsce, w tym 13 na Opolszczyźnie

0
fot. archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Resort zdrowia poinformował dziś (10.06) rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: – „Mamy 108 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1)”.


Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 27 668 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 760 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w województwie opolskim potwierdzono 13 nowych zachorowań na Covid-19.

– „Informuję o 13 nowych przypadkach zakażenia koronawirsuem w regionie. Koronawirus potwierdzono u pięciu mieszkańców powiatu kluczborskiego, czterech mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, dwóch osób z powiatu strzeleckiego oraz po jednej z powiatów namysłowskiego i krapkowickiego. Wszystkie ww. osoby zakaziły się lokalnie. Od początku trwania epidemii w woj. opolskim, odnotowano już w sumie 760 przypadków zakażenia” – informuje biuro wojewody opolskiego.

Powiat kluczborski
Cztery kobiety oraz kilkuletnia dziewczynka. Wśród pań są dwie seniorki oraz dwie kobiety w średnim wieku. Wszystkie w stanie dobrym, przebywają w kwarantannie domowej.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski
Dwie kobiety w sile wieku, kobieta w średnim wieku oraz mężczyzna w wieku senioralnym. Mieszkańcy Ci przebywają w kwarantannie domowej, a ich stan określany jest jako dobry.
 
Powiat strzelecki
Kobieta i mężczyzna w wieku senioralnym. Oni również przebywają w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry.
 
Powiat namysłowski
Koronawirus potwierdzono u mężczyzny w sile wieku, który nie wymaga hospitalizacji.
 
Powiat krapkowicki
Kobieta w średnim wieku, przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarły 1 191 osoby (w tym 49 na Opolszczyźnie). 13 411 pacjentów wyzdrowiało (w tym 402 na Opolszczyźnie).