Poszukiwani za pobicie trafili do więzienia. Od kilku miesięcy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości

0
fot. KPP w Brzegu

22-letniego mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, natomiast 24-latek wpadł dzięki rozpoznaniu dzielnicowych. Obaj byli poszukiwani do odbycia kary więzienia za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

  • „We wtorek (27.04) policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Młodszy z nich wpadł chwilę przed godz. 16:00. Wówczas funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli go na jednej z ulic w mieście. Odpowiadał on rysopisowi poszukiwanego. Dzięki sprawdzeniu w systemie policyjnym, funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. 22-latek był poszukiwany do odbycia kary więzienia” – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

    Dwie godziny później, na drugiego poszukiwanego mężczyznę natrafili policjanci z posterunku w Skarbimierzu-Osiedle.
  • „Z ich rozpoznania w rejonie i ustaleń wynikało, że tam może przebywać poszukiwany mężczyzna. Szybko się okazało, że mieli rację. Zauważyli go przed jednym z marketów i zatrzymali. 24-latek w systemie figurował jako poszukiwany do odbycia kary więzienia” – dodaje Patrycja Kaszuba.

    Obaj zatrzymani byli poszukiwani przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za pobicie. Młodszy z nich do więzienia trafił na rok, natomiast starszy na pół roku.