Na głosowanie i wyniki Budżetu Obywatelskiego Brzegu poczekamy dłużej. Miasto wydłużyło termin weryfikacji projektów

0
fot. UM w Brzegu / zdjęcie ilustracyjne

Od 30 kwietnia miało ruszyć głosowanie mieszkańców na wybrane projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego, ale termin ten przesunięto o dwa miesiące. Jak informuje Urząd Miasta w Brzegu: – „Z uwagi na charakter zgłoszonych przez mieszkańców projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Brzegu, została podjęta decyzja o wydłużeniu terminu weryfikacji projektów”. To z kolei zmienia cały kalendarz BOB.


Weryfikację projektów, którą przeprowadza burmistrz wraz powołanym przez siebie tzw. zespołem weryfikacyjnym BOB, wydłużono do 31 maja, natomiast termin wyników weryfikacji ustalono na 24 czerwca.

Samo głosowanie mieszkańców, które początkowo miało się odbyć od 30 kwietnia do 14 maja, zostanie przeprowadzone od 1 lipca do 19 lipca, z kolei wyniki głosowania poznamy cztery dni później, czyli 23 lipca.

Przypomnimy, że głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej na stronie internetowej http://budzetobywatelski.brzeg.pl lub stacjonarnie, w wyznaczonym punkcie.

Należy pamiętać o tym, że aby wynik głosowania na dany projekt inwestycyjny został uznany, to musi uzyskania co najmniej 200 ważnych głosów. Jeżeli dwa lub więcej projektów poddanych pod głosowanie otrzyma taką samą liczbę głosów, o ich kolejności na liście zadecyduje publiczne losowanie w siedzibie Urzędu Miasta w Brzegu, przeprowadzone przez zespół zadaniowy BOB powołany przez burmistrza.

Dodajmy, że szczegółowe zasady Budżetu Obywatelskiego Brzegu określa załącznik nr 1 do uchwały nr XIV/163/19 Rady Miejskiej Brzegu z dnia 24 października 2019 r. (dostępny >>>TUTAJ<<<).