„Piastowski Topspin” w Brzegu

0

W niedzielę 27.01.2019 br. w hali sportowej PSP nr 3 odbył się pierwszy w tym roku otwarty Turniej Tenisa Stołowego „Piastowski Topspin”. Pomysłodawcą i sędzią głównym tego turnieju jest Zdzisław Grobelski, długoletni trener i działacz sportowy w tej dyscyplinie sportowej.

Ta wyjątkowa impreza sportowa, która jest rozgrywana w naszym mieście, ma bardzo długą tradycję i cieszy się ogromnym powodzeniem wśród tenisistów stołowych. Zawody zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Na turniej do Brzegu, raz w miesiącu zjeżdżają zawodnicy nie tylko z województwa opolskiego, ale również amatorzy z województwa dolnośląskiego.

Zwycięzcą całego cyklu Turnieju Tenisa Stołowego „Piastowski Topspin” zostaje zawodnik, który uzyskał najwięcej punktów. Do klasyfikacji końcowej zalicza się 7 najlepszych wyników z poszczególnych turniejów rozegranych w trakcie całego roku. Zawodnicy sklasyfikowani na miejscach od 1 do 8 otrzymują od organizatora pamiątkowe puchary lub statuetki.

W 2018 roku w cyklu turniejowym wzięło udział 101 zawodników amatorów z różnych miejscowości. W wyniku klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajął Ewaryst Zasadziński z Wrocławia (470 pkt). Drugie miejsce w turnieju zajął Mariusz Centner z miejscowości Żerniki Wrocławskie (396 pkt), natomiast trzecie miejsce zajął Robert Miś z Wrocławia (385 pkt).

Z tenisistów stołowych z Brzegu najwyższą, szóstą lokatę zajął Robert Wateha (328 pkt). W pierwszym turnieju rozegranym w 2019 roku w hali sportowej PSP nr 3 w Brzegu wzięło udział 34 zawodników. Pierwsze miejsce zajął Igor Czubukin z Jelcza-Laskowic zdobywając 80 pkt, drugie miejsce zajął Marek Piasecki z Opola gromadząc 70 pkt, natomiast trzecie miejsce wywalczył Ewaryst Zasadziński z Wrocławia zapisując na swoje konto 60 pkt. Drugi turniej z cyklu „Piastowski Topspin” zostanie rozegrany 24.02.2019 roku, na którym zapewne kolejni zawodnicy powalczą o czołowe lokaty w tej wyjątkowej imprezie sportowej.