Stal wygrywa w meczu inaugurującym rundę wiosenną

0

W sobotę (09.03), w meczu inaugurującym rundę wiosenną w III Lidze gr. 3, Stal Brzeg pokonała na Stadionie Miejskim w Brzegu Lechię Dzierżoniów 1:0. Gole dla „żółto-niebieskich” zdobyli w pierwszej połowie Gajda oraz Żegleń.

W pierwszej części meczu zdecydowaną przewagę mieli brzeżanie, którzy co chwilę dosłownie nękali Majchrowskiego broniącego bramki dzierżonowian. Już w 6. minucie Stal była o włos od zdobycia gola, ale w ostatniej chwili poślizgnął się Celuch, a Majchrowski pewnie złapał piłkę. Strzał Gajdy, oddany kilkadziesiąt sekund później został zablokowany przez rywali. W 13. minucie było już 1:0. Po szybkiej akcji i strzale Celucha – piłkę przed siebie wybił Majchrowski. Ta trafiła do Gajdy, który wyprowadził Stal na prowadzenie. W 20. minucie goście wykonywali rzut rożny, który skończył się szybką kontrą. Piłka ostatecznie trafiła do Żeglenia, który nie zwykł marnować takich sytuacji. W 23. minucie powinno być już 3:0 jednak Cieślik przegrał pojedynek oko w oko z Majchrowskim. Goście w tej części meczu praktycznie nie zagrażali brzeskiej bramce i na przerwę „żółto-niebiescy” schodzili z dwubramkową przewagą.
Druga połowa była bardziej wyrównana, a to za sprawą Lechii, która nie mając nic do stracenia odważniej zaatakowała bramkę rywala. Pierwsze dziesięć minut to zdecydowana przewaga drużyny z Dzierżoniowa, ale oprócz stałych fragmentów gry nie stwarzała sobie dogodnych sytuacji. W 54. minucie po przypadkowym „centrostrzale” Stal uratowała poprzeczka. W odpowiedzi, ładną akcją popisał się Gajda, ale w ostatniej fazie zagrał niecelnie. W 64. minucie, po kolejnej szybkiej akcji, przed wyśmienitą szansa stanął Cieślik, ale niestety fatalnie przestrzelił. W 78. minucie po rzucie rożnym, groźny strzał głową oddał Przystalski, ale na posterunku ponownie był Majchrowski. Goście, kontakt mogli złapać jeszcze w 85. minucie, ale jeden z nich nieczysto trafił w piłkę, którą bez problemów złapał Stitou.
Stal pewnie i zasłużenie wygrała z Lechią. Oprócz wyniku, brzescy zawodnicy pokazali kilka naprawdę szybkich i kombinacyjnych akcji.

III Liga, gr. 3, XVIII Kolejka Stal – Lechia Dzierżoniów 2:0 (Gajda, Żegleń)
Kartki: Gajda (ż), Żegleń (ż). Sędzia: Bartłomiej Szczecina (KS Zielona Góra). Widzów: 350.
Stal: Stitou – Maj, Pożarycki, Przystalski, Szubertowski – Gajda, Kuriata, Chodyga, Celuch, Żegleń – Cieślik. Trener: Piotr Jacek.

Dzień przed rozegraniem pierwszego spotkania w rundzie wiosennej zaprezentowany został skład Stali Brzeg, w którym drużyna podejmie drugą część rozgrywek o mistrzostwo III Ligi. Poniżej podajemy pełny skład drużyny. Bramkarze: Amin Stitou, Kewin Paszek, Konrad Nędzyński. Obrońcy: Dawid Pożarycki, Michał Maj, Bartłomiej Kolanko, Daniel Jankowski, Kamil Szubertowski, Mariusz Krupnik (AKS Strzegom), Szymon Przystalski (Pogoń Siedlce). Pomocnicy: Marcin Nowacki, Michał Kuriata, Damian Celuch, Tomasz Gajda, Mateusz Cieślik, Karol Danielik, Jakub Smok, Bartłomiej Kulczycki, Jakub Horański, Łukasz Chodyga (Carina Gubin). Napastnicy: Łukasz Żegleń, Piotr Stępień, Mateusz Dychus. Trener: Piotr Jacek. Drugi trener: Marcin Nowacki. Trener bramkarzy: Marek Szymocha. Kierownik drużyny: Piotr Nawrot. Fizjoterapeuta: Sara Szymaniak. Przybyli: Łukasz Chodyga (Carina Gubin), Mariusz Krupnik (AKS Strzegom), Szymon Przystalski (Pogoń Siedlce). Odeszli: Dawid Lipiński (koniec kariery?), Kamil Sosna (Hutnik Kraków), Patryk Poręba (Miedź II Legnica), Igor Nahornyi (?), Dawid Gawroński (wyp. Skalnik Gracze).