LZS Starowice debiutują w III lidze! Jutro pierwsze spotkanie

0
fot. archiwalne

W sobotę (3. sierpnia), piłkarze LZS Starowice rozpoczną swoje pierwsze spotkanie w rozgrywkach III ligi. W  inauguracyjnym meczu będą podejmowali przed własną publicznością zespół Pniówka Pawłowice Śląskie.


Starcie na murawie rozpocznie się o godzinie 12, i będzie to pierwszy mecz obu zespołów.  Cichym faworytem wydają się być przyjezdni, którzy w poprzedni sezon III ligi zakończyli na 8. miejscu z dorobkiem 49. punktów, ale zespół ze Starowic, jako beniaminek może zaskoczyć i zgarnąć w tym meczu 3 punktu.

Jak poskreślają włodarze i sztab szkoleniowy ze Starowic, celem na nadchodzący sezon jest walka o utrzymanie w III lidze. – Celem naszego zespołu w nadchodzącym sezonie jest gra o trzy punkty w każdym spotkaniu i osiągnięcie najwyższego miejsca, jednak patrząc realnie na poziom rozgrywek chcemy  się utrzymać i to jest nasz priorytet. Jeżeli chodzi o jutrzejsze spotkanie, to czeka nas jedna wielka niewiadoma. Pierwsze spotkanie w III lidze, choć jesteśmy nastawieni optymistycznie do meczu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie,  to boisko wszystko zweryfikuje – zaznaczył Jakub Reil.

Dodajmy, że zespół ze Starowic do ostatniego tygodnia przed startem III ligi poszukiwał zawodników, którzy będą występowali w nadchodzących rozgrywkach. Po zakończonym sezonie w IV lidze drużynę opuściło aż 11. zawodników.

W zespole zostali: Grzegorz Stencel, Kacper Pawlus, Łukasz Bonar, Mateusz Poważny, Maciej Sacha, Przemysław Cichocki, Marcin Rzepka.

Obecnie skład uzupełnili: Leszek Nowosielski, Paweł Wdowiok, Konrad Kumor, Jakub Pietrakowski, Bartosz Rakowski, Dominik Zawada, Denis Gordzielik, Jakub Horański, Szymon Stec, Bruno Gos, Michał Sikorski, Kacper Majchrowski, Damian Szydziak, Marcin Nowacki.

Sztab szkoleniowy: Jakub Reil – I trener (w zespole już 9. sezonów, od kilku pierwszy szkoleniowiec), Tomasz Rak – II trener, Michał Omieciński – kierownik

Odeszli: Elton, Dawid Rudnik, Grzegorz Kleemann, Kamil Mikitów Tomasz Jaworski, Piotr Jozefkiewicz, Igor Babanskyh, Sebastin Jaroszyński, Grzegorz Wąska, Mateusz Śledziak, Marcin Mendak.