Ciężkie spotkanie i porażka Gredaru w starciu z GKS-em Tychy

0

W rozegranym w niedzielę (20.10) spotkaniu 5. kolejki na wyjeździe Gredar doznał pierwszej porażki. Brzeżanie przegrali z miejscowym GKS-em Tychy po ciężkiej walce. Oba zespoły bowiem do przerwy nie były w stanie pokonać bramkarzy swoich rywali.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0. Nie oznacza to jednak, że bramkarze obu zespołów byli w tym czasie bezczynni. Wręcz przeciwnie, mieli ręce pełne roboty. Obaj tego dnia byli jednak w dobrej dyspozycji. Dopiero zmiana stron przyniosła bramki. Najszybciej dla gospodarzy zapunktował Grzegorz Migdała, który zdobył pierwszego gola w ósmej sekundzie drugiej połowy. Po nim stan na 2:0 podwyższył Kacper Dudzik. Bramkę dla Brzeżan zdobył z kolei Patryk Dykus. Niestety to było jedyne trafienie, jakie zdobyła ekipa Gredaru.

Po 5. kolejkach Gredar znajduje się na czwartym miejscu. Na swoim koncie zespół z Brzegu zgromadził dziewięć punktów i ma do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz. Spotkanie 4. kolejki zostanie rozegrane w przyszła niedzielę (27.10), rywalem zespołu z Brzegu będzie Sośnica Gliwice. Początek spotkania o godzinie 18:00.

GKS Tychy – Gredar Brzeg 2-1 (0-0)

bramki: Migdał, Dudzik – Dykus

GKS: Borowski, Puzio – Pytel, Dudzik, Łasak, Migdał – Słonina, Liśiński, Krzyżowski, Bernat, Dwórznik, Wybraniec, Kochanowski, Kołodziejczyk.

Gredar: Raczkowski – Boczarski, Grochowski, Matejko, Rojek oraz Ożóg, Fabijaniak, Dykus, M. Kucharski, Makowski, Mika.